Mateusz Rudyk czwarty w sprincie na Igrzyskach Europejskich 2019 w Mińsku

Mateusz Rudyk zajął na kolarskim torze w Mińsku czwarte miejsce w sprincie podczas Igrzysk Europejskich. W madisonie na dziewiątej pozycji sklasyfikowano Wojciecha Pszczolarskiego i Szymona Krawczyka.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Mateusz Rudyk Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Mateusz Rudyk
W 1/4 finału Mateusz Rudyk pokonał Quentina Caleyrona 2:1. W półfinale rywalem zwycięzcy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/2018 był Denis Dmitrijew. W pierwszym pojedynku szybciej metę minął Polak, ale został relegowany za przekroczenie linii i w tej sytuacji Rosjanin prowadził 1:0. W drugim starciu o 103 tysięczne sekundy lepszy okazał się brązowy medalista igrzysk olimpijskich 2016. Dmitrijew pokonał Rudyka również w 1/8 finału zawodów Pucharu Świata w Miltonie. Na mistrzostwach świata 2019 ci kolarze zmierzyli się w ćwierćfinale - wówczas triumfował sprinter z ALKS Stal Grudziądz.

Do finału, tak jak podczas czempionatu w Pruszkowie, awansowali Holendrzy Harrie Lavreysen i Jeffrey Hoogland. Złoty medal Igrzysk Europejskich zdobył Hoogland, choć przegrywał 0:1.

Złoto dla Holandii również w omnium kobiet. Najwięcej punktów w czterech konkurencjach zaliczanych do wieloboju uzyskała Kirsten Wild (150). Dzień wcześniej 36-letnia Holenderka triumfowała w scratchu. Srebro zdobyła Jewgenia Augustinas (123). Na trzecim stopniu podium stanęła Elisa Balsamo (120).

ZOBACZ WIDEO Mike Tyson wybuchł po pytaniu o Powstanie Warszawskie. "Czy wiem coś o powstaniu? Jestem niewolnikiem"
Ostatnią sobotnią konkurencją był madison. Wygrali Szwajcarzy Tristan Marguet i Robin Freidevaux. Drugie miejsce zajęli Holendrzy Jan Willem van Schip / Yoeri Havik, trzecie Austriacy Andreas Mueller / Andreas Graf, a dziewiąte Wojciech Pszczolarski / Szymon Krawczyk.

W niedzielę odbędą się między innymi: wyścig indywidualny na dochodzenie i 500 metrów ze startu zatrzymanego kobiet oraz keirin mężczyzn.

Czy Justyna Kaczkowska zdobędzie medal Igrzysk Europejskich 2019 w wyścigu indywidualnym na dochodzenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×