Nikola Wielowska z dwoma złotymi medalami w 1. dniu MEJ w kolarstwie torowym

Nikola Wielowska zdobyła dwa złote medale podczas pierwszego dnia mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowych mistrzostw Europy na kolarskim torze w Gandawie.

Piotr Ziemka
kolarstwo torowe Facebook / PZKol FB / Na zdjęciu: kolarstwo torowe
Pierwszy finał czempionatu w Gandawie wygrała Nikola Wielowska, która zwyciężyła w scratchu - wyścigu ze startu wspólnego. Juniorki przejechały 7,5 kilometra, czyli 30 okrążeń toru. Druga minęła metę Lara Gillespie, a trzecia - Maike van der Duin.

Wielowska na najwyższym stopniu podium stanęła również po sprincie drużynowym wspólnie ze swoją imienniczką - Nikolą Seremak. Polki najlepiej spisały się podczas wszystkich trzech rund. W kwalifikacjach zmierzono im 35.427. Drugie miejsce zajęły Niemki (35.478), trzecie Brytyjki (35.585), a czwarte Francuzki (36.541). W następnej części rywalizacji duet Nikola Wielowska / Nikola Seremak miał rezultat 35.228. W finale polskie sprinterki uzyskały 34.718, podczas gdy Brytyjki - srebrne medalistki - 35.166.

W kwalifikacjach sprintu drużynowego mężczyzn najlepsi okazali się: Konrad Burawski, Mateusz Sztrauch i Szymon Welens (46.037). Drugi wynik mieli Niemcy (46.316). W następnej rundzie Polacy ponownie uzyskali pierwszy rezultat (45.684), podczas gdy sprinterom z Niemiec zmierzono 45.729. W finale triumfowali jednak Niemcy, a Burawski, Sztrauch i Welens zdobyli srebrne medale (45.526 do 45.756).

Młodzieżową mistrzynią Europy w wyścigu australijskim została Letizia Paternoster mająca już na koncie medale mistrzostw świata i ME seniorek.

W zawodach w Gandawie uczestniczą między innymi Daniel Staniszewski (brązowy medalista Igrzysk Europejskich w wieloboju), a także Filip Prokopyszyn (srebrny medalista IE w scratchu).

Czy reprezentacja Polski zdobędzie na torze w Gandawie jeszcze co najmniej jeden złoty medal MEJ?