Giro d'Italia. Niecodzienny obrazek na mecie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Giro D'Italia / Na zdjęciu: Koen Bouwman i Tom Dumoulin (z tyłu) na finiszu 7. etapu Giro d'Italia 2022
Twitter / Giro D'Italia / Na zdjęciu: Koen Bouwman i Tom Dumoulin (z tyłu) na finiszu 7. etapu Giro d'Italia 2022
zdjęcie autora artykułu

Holender Koen Bouwman (Jumbo-Visma) wygrał 7. etap tegorocznego Giro d'Italia. Prowadzenie utrzymał Juan Pedro Lopez (Trek-Segafredo), a na mecie mogliśmy oglądać niecodzienny obrazek.

7. etap tegorocznego Giro d'Italia zapowiadał wejście w góry. Liczący niemal 200 kilometrów wyścig wystartował w Diamante, a meta znajdowała się w Potenzy. Profil trasy sprzyjał ucieczkom.

I widzieliśmy ich kilka, ale nie były one w stanie utrzymać dystansu nad peletonem na więcej niż kilka kilometrów. Ostatecznie jednak uformowała się siedmioosobowa grupa, która wypracowała kilkuminutową przewagę nad pozostałymi.

Z czasem ucieczka zaczęła się przerzedzać aż na końcu w walce o zwycięstwo zostało trzech zawodników. Zadecydował sprint na finiszu, który znajdował się na podjeździe. Ostatecznie najlepszy okazał się Holender Koen Bouwman, za nim przyjechał jego rodak Bauke Mollema, a trzeci finiszował reprezentant gospodarzy Davide Formolo.

Niecodzienny obrazek mogli oglądać kibice zgromadzeni na mecie. Tom Dumoulin, który ostatecznie finiszował czwarty, uniósł ręce w geście triumfu, gdy zobaczył, że jego kolega z drużyny wygrał etap.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie zachował Juan Pedro Lopez. Hiszpan ma 38 sekund przewagi nad Lennardem Kaemną (BORA - hansgrohe) z Niemiec oraz 58 sekund nad Estończykiem Reinem Taamarae (Intermarche - Wanty - Gobert Materiaux). Jedyny Polak Cesare Benedetti (BORA - hansgrohe) zajmuje 124. miejsce ze stratą ponad godziny i 6 minut do lidera.

Czytaj więcej: Giro d'Italia. Kapitalny finisz szóstego etapu! Francuz wygrywa o milimetry Przed wojną rozmawiał z rzecznikiem Putina. Teraz zdradza, co usłyszał

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: skandynawska wyprawa Kowalczyk

Źródło artykułu: