Problemy lidera na morderczym podjeździe. Symboliczny dla Polaków etap padł łupem Carapaza

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na dużym zdjęciu Richard Carapaz (Twitter), na małym: Rafał Majka w 2017 roku (Twitter)
WP SportoweFakty / / Na dużym zdjęciu Richard Carapaz (Twitter), na małym: Rafał Majka w 2017 roku (Twitter)
zdjęcie autora artykułu

Meta 14. etapu Vuelta a Espana była umiejscowiona na Sierra de la Pandera. Właśnie na tym wzniesieniu w 2017 roku wygrywał Rafał Majka. Tym razem triumf odniósł Richard Carapaz. Ogromne problemy miał lider klasyfikacji całego cyklu Remco Evenepoel.

Pięć razy w historii zdarzało się, żeby meta Vuelta a Espana była na Sierra de la Pandera. Już w trakcie sobotnich zmagań w mediach społecznościowych cyklu pojawiła się lista przypominająca zwycięzców z krótkim nagraniem.

Oprócz Roberto Herasa, Alejandro Valverde, Andreya Kaschechkina, Damiano Cunego jest na niej również Rafał Majka, który wygrywał tu pięć lat temu. W czternastym etapie Vuelta a Espana Polskę reprezentowali Łukasz Owsian i Kamil Małecki.

Sobotnia rywalizacja liczyła 160 kilometrów. W ucieczce dnia brało udział kilku kolarzy w tym m.in. Richard Carapaz, który ostatecznie, wygrał całe zmagania. Prawdziwe emocje mieliśmy na niecałe cztery kilometry przed metą.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisiści czy piłkarze? Jest forma!

Właśnie wtedy kryzys dotknął lidera klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Vuelta a Espana, Remco Evenepoela. Belgijski zawodnik Quick-Step Alpha Vinyl Team miał poważne problemy na ostatnim podjeździe czternastego etapu.

Za Richardem Carapazem dochodziło do pewnych rotacji. Zaatakował Primoz Roglic, do którego dojechali Enric Mas i Angel Miguel Lopez. Na trzy kilometry przed końcem wyścigu Carapaz miał 27 sekund przewagi, a dwa kilometry później już tylko 10 sekund.

Mimo to mistrz olimpijski obronił się przed rywalami i przekroczył linię mety jako pierwszy.

Zmagający się z poważnym kryzysem Remco Evenepoel mimo problemów stracił do Ekwadorczyka 56 sekund i utrzymał pozycję lidera klasyfikacji generalnej Vuelta a Espana.

Zobacz też: Ależ wpadka! Zrobił to tuż przed metą Wielkie zwycięstwo mistrza olimpijskiego. Polak długo uciekał

Źródło artykułu: