Van Garderen wygrał czwarty etap Volta a Catalunya, de Clercq liderem wyścigu

Amerykanin z grupy BMC Tejay van Garderen wygrał czwarty etap zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu Volta a Catalunya.

Piotr Ziemka

Czwarty etap zmagań dookoła Katalonii liczył 188 kilometrów (Tona - La Molina). Tejay van Garderen uzyskał czas 5:00.36. 2100 metrów przed metą zaatakował Alberto Contador. Hiszpana szybko dogonili zawodnicy z grupy Sky i to właśnie jeden z nich, Richie Porte, finiszował drugi, trzy sekundy po triumfatorze. Contador zajął trzecią lokatę, ukończył rywalizację osiem sekund po Amerykaninie.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Bart de Clercq. Koszulkę lidera zakładali więc wszyscy zawodnicy z trzyosobowej ucieczki na pierwszym etapie. Oprócz Belga przed peletonem do mety dotarli wtedy Maciej Paterski (lider po dwóch odcinkach) i Pierre Rolland (prowadzący po trzech dniach).

Drugi w "generalce" jest Porte (21 sekund straty), a trzeci - Domenico Pozzovivo (26).