Jan Hirt z CCC siódmy na piątym etapie Tour de Suisse, Thibaut Pinot zwycięzcą

Francuz Thibaut Pinot wygrał piąty, królewski odcinek zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu Tour de Suisse. Po przejechaniu 237 kilometrów kolarze zakończyli etap w Soelden.

Na drugiej pozycji uplasował się Domenico Pozzovivo, który stracił do zwycięzcy 34 sekundy. Trzecią lokatę zajął Simon Spilak (37 sekund straty). W ucieczce dnia znalazło się ośmiu zawodników, w tym Przemysław Niemiec z Lampre Merida oraz Stefan Schumacher z CCC Sprandi Polkowice. Niemiec ostatecznie był 53., a Schumacher - 58. [ad=rectangle] Najwyżej z "Pomarańczowych" sklasyfikowany został Jan Hirt. Czech wywalczył siódmą pozycję. Do mety dojechał 78 sekund po zwycięzcy. Jedenasty był Rafał Majka (minuta i 40 sekund straty do Francuza).

Pinot objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Majka awansował z 25. miejsca na 12.