KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Tour de Pologne: Marcin Białobłocki zwyciężył ostatni etap, Jon Izaguirre triumfatorem wyścigu!

Polak Marcin Białobłocki zwyciężył ostatni - siódmy - etap Tour de Pologne 2015, a Hiszpan [tag=30272]Jon Izagirre[/tag] (Movistar) triumfował w całym wyścigu.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
W sobotę kolarze w TdP mieli do pokonania 25 kilometrów jazdy indywidualnej na czas ze startem i metą na Rynku Głównym w Krakowie. Pozycji lidera bronił Kolumbijczyk Sergio Henao z grupy Sky, który wyprzedzał Włocha Diego Ulissiego (Lampre-Merida) oraz Belga Barta de Clercqa (Lotto-Soudal), zaś pomiędzy pierwszym a dziesiątym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej różnica wynosiła tylko 27 sekund, co zapowiadało ciekawą walkę o końcowy triumf, niestety bez Polaków.
Bardzo dobrze w "czasówce" spisał się Marcin Białobłocki (reprezentacja Polski), mistrz Polski w tej dziedzinie, który wygrał ostatnią część wyścigu z czasem 28 minut i 45 sekund. Tuż za sportowcem z Polski znaleźli się Białorusin Wasyl Kiryjenka (SKY) oraz Holender Flens Rick (Team LottoNL – Jumbo). Tym samym Białobłocki jako drugi Polak (po Macieju Bodnarze) zwyciężył etap w tegorocznym Tour de Pologne.

– Na razie nawet nie chcę myśleć o tym, że mogę wygrać ten etap. To byłoby spełnienie marzeń - mówi Marcin Białobłocki...

Posted by Tour de Pologne on 8 sierpnia 2015

W końcowym rozrachunku Henao nie był w stanie odeprzeć ataku swoich rywali w ostatnim dniu i ostatecznie najlepszy w 72. edycji TdP okazał się Izagirre, który wyprzedził Belgów: de Clercqa i Bena Hermansa. Najlepszym z Biało-Czerwonych okazał się Tomasz Marczyński, który zajął 22. lokatę w klasyfikacji generalnej, ze stratą 11 minut i 35 sekund do triumfatora.

Wyniki 7. etapu Tour de Pologne 2015:

Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Czas
1. Marcin Białobłocki Polska Reprezentacja Polski 28:25
2. Wasyl Kiryjenka Białoruś SKY +0:02
3. Flens Rick Holandia Team LottoNL - Jumbo +0:59
4. Damien Howson Australia Orica-GreenEDGE +1:09
5. Jurgen van den Broeck Belgia Lotto Soudal +1:16
6. Patrick Gretsch Niemcy Ag2r-La Mondiale +1:23
7. Jon Izagirre Hiszpania Movistar +1:24
8. Ilnur Zakarin Rosja Katiusza +1:25
9. Riccardo Zoidl Austria Trek Factory Racing +1:26
10. Maciej Bodnar Polska Tinkoff-Saxo +1:26

---

Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Czas
13. Tomasz Marczyński Polska Reprezentacja Polski +1:31
23. Branisław Samojłow Białoruś CCC Sprandi Polkowice +1:49
25. Nikołaj Michajłow Bułgaria CCC Sprandi Polkowice +1:50
34. Maciej Paterski Polska CCC Sprandi Polkowice +2:03
49. Kamil Gradek Polska Reprezentacja Polski +2:36
54. Michał Gołaś Polska Etixx-Quick Step +2:40
59. Przemysław Niemiec Polska Lampre-Merida +2:45
62. Davide Rebellin Włochy CCC Sprandi Polkowice +2:48
69. Kamil Zieliński Polska Reprezentacja Polski +3:03
82. Marek Rutkiewicz Polska CCC Sprandi Polkowice +3:24
83. Adam Stachowiak Polska Reprezentacja Polski +3:26
88. Dariusz Batek Polska Reprezentacja Polski +3:32
89. Paweł Poljański Polska Tinkoff-Saxo +3:37
106. Grega Bole Słowenia CCC Sprandi Polkowice +4:28
110. Paweł Franczak Polska Reprezentacja Polski +5:26
113. Jan Hirt Czechy CCC Sprandi Polkowice +11:53

*** Klasyfikacja generalna na zakończenie Tour de Pologne 2015:

Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Czas
1. Jon Izagirre Hiszpania Movistar 26:04:38
2. Bart de Clercq Belgia Lotto-Soudal +0:02
3. Ben Hermans Belgia Lotto-Soudal +0:03
4. Ilnur Zakarin Rosja Katiusza +0:14
5. Fabio Aru Włochy Astana +0:15
6. Diego Ulissi Włochy Lampre-Merida +0:19
7. Christophe Riblon Francja AG2R +0:40
8. Sergio Henao Kolumbia Sky +0:54
9. Davide Formolo Włochy Cannondale-Garmin +1:23
10. Mikel Nieve Hiszpania Sky +1:32

---

Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Czas
11. Davide Rebellin Włochy CCC Sprandi Polkowice +1:59
22. Tomasz Marczyński Polska Reprezentacja Polski +11:35
27. Maciej Paterski Polska CCC Sprandi Polkowice +19:37
38. Branisław Samojłow Białoruś CCC Sprandi Polkowice +28:14
51. Michał Gołaś Polska Etixx-Quick Step +37:19
53. Paweł Poljański Polska Tinkoff-Saxo +38:05
57. Przemysław Niemiec Polska Lampre-Merida +42:26
61. Marek Rutkiewicz Polska CCC Sprandi Polkowice +47:35
67. Jan Hirt Czechy CCC Sprandi Polkowice +53:00
72. Nikołaj Michajłow Bułgaria CCC Sprandi Polkowice +53:40
73. Grega Bole Słowenia CCC Sprandi Polkowice +53:41
75. Paweł Franczak Polska Reprezentacja Polski +55:03
77. Kamil Zieliński Polska Reprezentacja Polski +1:01:44
80. Adam Stachowiak Polska Reprezentacja Polski +1:02:43
82. Dariusz Batek Polska Reprezentacja Polski +1:02:49
85. Maciej Bodnar Polska Tinkoff-Saxo +1:03:55
87. Kamil Gradek Polska Reprezentacja Polski +1:04:53
102. Marcin Białobłocki Polska Reprezentacja Polski +1:18:24

Zwycięzca klasyfikacji sprinterskiej: Marcel Kittel (Team Giant-Alpecin). Zwycięzca klasyfikacji górskiej: Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). Zwycięzca klasyfikacji na najaktywniejszego: Kamil Gradek (Reprezentacja Polski). Zwycięzca klasyfikacji drużynowej: Lotto-Soudal. #dziejesiewsporcie: Koledzy nie lubią Bale'a?

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×