MŚ w kolarstwie: Polacy wywalczyli bilet do Rio!

Dwóch naszych reprezentantów znakomicie spisało się w indywidualnej jeździe na czas na mistrzostwach świata w amerykańskim Richmond. Jako że najlepszy z Polaków Maciej Bodnar zajął ósme miejsce, wywalczył kolejny bilet do Rio de Janeiro!

Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski
Marcin Białobłocki nie wystartuje w Bergen / Marcin Białobłocki nie wystartuje w Bergen

Spore nadzieje wiązano z występem Biało-Czerwonych. Co prawda nie byli oni w gronie faworytów do zwycięstwa, ale czasami nieśmiało mówiło się o podium. Znacznie częściej można było jednak usłyszeć, że miejsca w czołowej dziesiątce są w zasięgu ich możliwości.

I tak też się stało. Maciej Bodnar był ósmy, a tuż za nim sklasyfikowano drugiego z naszych reprezentantów, aktualnego mistrza kraju Marcina Białobłockiego. Tym samym ziścił się znakomity scenariusz dla Polaków.

Udało się wywalczyć kolejny bilet na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Zasady kwalifikacji były proste i przejrzyste - dziesięciu najlepszych kolarzy uzyskało nominację dla swojego kraju.

Warto jednak dodać w tym miejscu, że każde państwo otrzymało po jednej przepustce. Jeśli w czołówce znalazło się - tak jak w naszym przypadku - dwóch lub więcej zawodników, to kwalifikacja przechodziła na kolejny kraj.

Biało-Czerwoni mają już dwa bilety na igrzyska w Brazylii. Wcześniej zapewnili sobie jedno poprzez miejsce w rankingu UCI.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×