Szef wbił szpilkę Michałowi Kwiatkowskiemu. "Wiadomo, kto jest najlepszy"

Michał Kwiatkowski zajął ósme miejsce w wyścigu szosowym elity podczas mistrzostw świata w Richmond. Wynik Polaka złośliwie skomentował menedżer Etixxu-Quick Step, Patrick Lefevere.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

- Jasne, że Peter Sagan jest najlepszym kolarzem na świecie - oznajmił za pośrednictwem Twittera Belg. Wypowiedź Lefevere'a to szpilka wbita Kwiatkowskiemu. Polak jest obecnie jego podopiecznym. W przyszłym sezonie ustępujący mistrz świata przeniesie się jednak do Team Sky.


W lipcu sporo mówiło się o konflikcie między Lefeverem i Kwiatkowskim. - On był bardzo naiwny, a ja starałem się go trochę zrozumieć - wyjaśniał właściciel Etixxu, komentując w trakcie Tour de France pierwsze doniesienia o tym, że kolarz po zakończeniu sezonu zmieni barwy klubowe.

Nie jest też tajemnicą, że Belg miał inną wizję kariery Polaka niż sam zainteresowany. Lefevere wielokrotnie podkreślał, że Kwiatkowski nigdy nie wygra Wielkiej Pętli i powinien skupić się na wyścigach klasycznych. 26-latek marzy z kolei o sukcesach w wielkich tourach.

Artur Szalpuk: bardzo to przeżyłem
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×