Il Lombardia: Vincenzo Nibali najlepszy, heroiczna akcja Michała Kwiatkowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Vincenzo Nibali po samotnej ucieczce wygrał wyścig Il Lombardia. Na trasie ostatniego w tym sezonie kolarskiego monumentu znakomicie spisał się Michał Kwiatkowski.

Polak siedemdziesiąt kilometrów przed metą zabrał się do ucieczki. Razem z nim od głównej grupy oderwali się Tom Slagter, Zdenek Stybar, Matteo Trentin, Łukasz Wiśniowski, Jon Izagirre, Robert Gesink oraz Tim Wellens. Ten ostatni na czele wyścigu wytrzymał z Kwiatkowskim najdłużej.

Napędzana przez kolarzy Astany grupa faworytów dopadła Polaka na przedostatnim podjeździe. Zgodnie z oczekiwaniami na finałowych kilometrach do ataku ruszył Nibali. Włoch uciekł rywalom i do mety dotarł samotnie. Za jego plecami "kreskę" minęli Daniel Moreno oraz Thibaut Pinot.

Na starcie Il Lombardia stanęło aż dziewięciu Polaków. Wszyscy dojechali do mety na dalszych lokatach. Kwiatkowski był pięćdziesiąty czwarty. Odległe pozycje zajęli Rafał Majka, Maciej Paterski, Sylwester Szmyd, Łukasz Owsian oraz Adrian Honkisz. Wyścigu nie ukończyli Wiśniowski, Leszek Płuciński i Paweł Poljański.

Wyniki

Nikolić - piłkarz kompletny

Źródło artykułu: