Fabio Felline zwycięzcą prologu kolarskiego wyścigu Tour de Romandie 2017

Od liczącej 4 kilometry i 800 metrów jazdy indywidualnej na czas w Aigle rozpoczął się zaliczany do cyklu UCI World Tour wyścig Tour de Romandie 2017.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
W Tour de Romandie 2016 uczestniczyło pięciu Polaków: Michał Kwiatkowski, Rafał Majka, Tomasz Marczyński, Paweł Poljański i Łukasz Wiśniowski. Tym razem na starcie z grona polskich zawodników pojawił się jedynie Poljański. Kolarz zespołu Bora-Hansgrohe zajął w prologu 97. miejsce. Sklasyfikowano 152 kolarzy.

Wygrał Fabio Felline. Włoch z drużyny Trek-Segafredo prowadził już na pierwszym punkcie pomiarowym z czasem 3 minuty oraz 17 sekund. Ten sam wynik mieli wówczas Alex Dowsett oraz Victor Campenaerts. Drugą część prologu najszybciej z tej trójki przejechał Felline. Zmierzono mu 5 minut i 57 sekund. Dowsett, który wystartował jako ostatni, stracił do zwycięzcy dwie sekundy.

Na trzeciej pozycji uplasował się Alexander Edmondson. Campenaerts ostatecznie był piąty. Dwunastą lokatę zajął triumfator prologu Tour de Romandie 2016 - Jon Izagirre.

W klasyfikacji drużynowej, do której zaliczane są rezultaty po trzech najlepszych zawodników z każdego zespołu, prowadzi Movistar (18 minut i 18 sekund). Drugą lokatę zajmuje LottoNL Jumbo (18:19), a trzecią - Trek (18:25).

Miejsce Zawodnik Kraj Grupa Czas
1. Fabio Felline Włochy Trek-Segafredo 5:57
2. Alex Dowsett Wielka Brytania Movistar 5:59
3. Alex Edmondson Australia Orica-Scott 6:04
4. Maximilian Schachmann Niemcy Quick-Step Floors 6:05
5. Victor Campenaerts Belgia LottoNL 6:05
6. Primoz Roglic Słowenia LottoNL 6:06
97. Paweł Poljański Polska Bora-Hansgrohe 6:29

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: chwiał się na nogach. Cudem dotarł do mety

Czy Fabio Felline uplasuje się w czołowej trójce klasyfikacji końcowej Tour de Romandie 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×