MŚ 2017 w kolarstwie: Duńczyk Julius Johansen zwycięzcą wyścigu juniorów

Julius Johansen wygrał wyścig ze startu wspólnego juniorów podczas odbywających się w Bergen mistrzostw świata 2017 w kolarstwie szosowym.

Piotr Ziemka
Wyścig kolarzy do lat 23 ze startu wspólnego podczas mistrzostw świata w norweskim Bergen PAP / Bartłomiej Zborowski / Wyścig kolarzy do lat 23. ze startu wspólnego podczas mistrzostw świata w norweskim Bergen
Juniorzy przejechali 133 kilometry i 800 metrów. Julius Johansen objął samotne prowadzenie na początku ostatniego, liczącego 19,1 kilometra okrążenia. Na 10 kilometrów przed końcem Duńczyk miał 29 sekund przewagi nad goniącymi go zawodnikami. Do mety dojechał o 51 sekund wcześniej niż kolarze z miejsc od drugiego do 23.

Na podium stanęło dwóch Włochów. Drugi był Luca Rastelli. Na trzeciej pozycji uplasował się mistrz Europy juniorów Michele Gazzoli.

We wtorkowej jeździe indywidualnej na czas Johansen zajął szóstą lokatę.

61. był najlepszy z Polaków Dawid Burczak. W sobotę zostanie rozegrany też wyścig elity kobiet.

DNF Filip Maciejuk Polska Nie ukończył

Czy Katarzyna Niewiadoma uplasuje się w czołowej szóstce sobotniego wyścigu w Bergen?