Dwóch kandydatów na stanowisko prezesa PZKol

Artur Szarycz i Sebastian Rubin są kandydatami na stanowisko szefa PZKol. Wszystko wskazuje na to, że 22 grudnia odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Kolarskiego, które wybierze nowego sternika

Karol Wasiek
Karol Wasiek
kolarze w trakcie wyścigu Agencja Gazeta / Fot. Przemek Wierzchowski/Agencja Gazeta / Na zdjęciu: kolarze w trakcie wyścigu
W piątek informowaliśmy o tym, że czterech kandydatów będzie ubiegać się o stanowisko szefa PZKol. To: Robert Radosz, Paweł Skorek, Sebastian Rubin i Artur Szarycz. W piątek upłynął minął termin zgłoszeń i ostatecznie tylko dwaj ostatni wezmą udział w walce o fotel szefa polskiego kolarstwa. Takie wieści podał portal "naszosie.pl".

Rubin to przewodniczący Komisji Masters & Cyklosport oraz sekretarz Komisji Rewizyjnej PZKol. 40-latek jest aktywnym kolarzem-amatorem z sukcesami, zajął m.in. piąte miejsce podczas mistrzostw świata w 2016 roku. Zawodowo jest prawnikiem.

36-letni Szarycz od jesieni 2016 roku jest przewodniczącym Zachodniopomorskiego Związku Kolarskiego. Na co dzień pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół w Kopnicy.

Do wyborów najprawdopodobniej dojdzie 22 grudnia. Dlaczego najprawdopodobniej? Dariusz Banaszek (obecny szef) podczas konferencji prasowej na torze w Pruszkowie zapowiedział, że poda się do dymisji właśnie 22 grudnia. Wtedy - zgodnie z uchwałą zarządu PZKol o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Delegatów - zostanie wybrany nowy prezes.

Witold Bańka po publikacji naszego wywiadu z Piotrem Kosmalą, w którym ujawniliśmy bulwersujący skandal (Afera w polskim kolarstwie. Czy "dochodziło do uprawiania seksu z podopiecznymi?"), wezwał cały zarząd do dymisji.

ZOBACZ WIDEO: Bonaventura bohaterem Milanu. Zobacz skrót meczu z Bologna FC [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Kto powinien zostać prezesem PZKol?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×