Paryż-Nicea: Cousin najszybszy w piątym etapie. Kraksa blisko mety

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Chris Graythen / Na zdjęciu: Jerome Cousin
Getty Images / Chris Graythen / Na zdjęciu: Jerome Cousin
zdjęcie autora artykułu

Jerome Cousin pierwszy raz w karierze wygrał etap w zawodach rangi World Tour. Liderem wyścigu nadal jest Luis Leon Sanchez.

W czwartek uczestnicy wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea mieli do pokonania 165 km górskiego odcinka z Salon de Provence do Sisteron. Na trasie były cztery górskie premie. Tego dnia w najlepszej dyspozycji był Jerome Cousin, który nie tylko wygrał piąty etap, ale także został nowym liderem klasyfikacji górskiej.

Francuz był nieznacznie lepszy od Nilsa Politta. Co ciekawe, Cousin pierwszy raz w karierze wygrał etap w zawodach rangi World Tour. W klasyfikacji generalnej jednak niewiele się zmieniło. Liderem wciąż jest Luis Leon Sanchez przed Woute  Poelsem oraz Julianem Alaphilippem.

Warto także odnotować, że niedaleko mety doszło do niebezpiecznej kraksy. Niektórzy kolarze wylądowali na pobliskim drzewie, ale na razie nie wiadomo, czy któryś z nich doznał groźnej kontuzji.

Z Polaków najlepiej zaprezentował się Paweł Poljański, który zajął 24. miejsce. Przemysław Kasperkiewicz etap ukończył na 93. pozycji.

ZOBACZ WIDEO Messi królem rzutów wolnych. Barcelona zmierza po tytuł [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: