Criterium du Dauphine: Adam Yates wygrał 7. etap, Geraint Thomas zwycięzcą wyścigu

Adam Yates wygrał siódmy, ostatni etap siedemdziesiątej edycji wyścigu Criterium du Dauphine. W klasyfikacji końcowej zajął drugie miejsce. Przed nim został sklasyfikowany Geraint Thomas. Z 40. pozycji na 49. spadł w "generalce" Michał Kwiatkowski.

Piotr Ziemka
Geraint Thomas Getty Images / Chris Graythen / Na zdjęciu: Geraint Thomas
Ostatniego dnia rywalizacji uczestnicy wyścigu Criterium du Dauphine 2018 przejechali 136 kilometrów. Na trasie było pięć górskich premii, w tym aż cztery mające pierwszą kategorię. Metę umiejscowiono na szczycie podjazdu Saint-Gervais (7 kilometrów długości, 7,7 procent średniego nachylenia). Zwyciężył Adam Yates. Drugą lokatę zajął Daniel Navarro. Hiszpan długo jechał jako pierwszy na finałowej wspinaczce, ale tuż przed finiszem wyprzedził go kolarz zespołu Mitchelton-Scott.

Trzeci był Francuz Romain Bardet. Na piątej pozycji został sklasyfikowany Geraint Thomas. Zawodnik z grupy Sky rozpoczął wyścig od upadku i 43. miejsca w prologu. W piątek objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej i zachował je do końca.

Jako 43. niedzielny etap ukończył Tomasz Marczyński. 55. lokatę zajął Michał Kwiatkowski.