UAE Tour 2019: Primoz Roglic zwycięzcą wyścigu. Michał Kwiatkowski w dziesiątce

Zgodnie z oczekiwaniami siódmy, ostatni etap kolarskiego wyścigu Dookoła Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAE Tour) nie przyniósł zmian w klasyfikacji generalnej. Triumfatorem został Słoweniec Primoz Roglic, a Michał Kwiatkowski zajął 10. miejsce.

Szymon Łożyński
Primoz Roglic PAP/EPA / MARTIN DOKOUPIL / Na zdjęciu: Primoz Roglic
Z kolei sobotni, ostatni etap rozstrzygnęli między sobą sprinterzy. Najszybszy na finiszu był Sam Bennet z Bora-Hansgrohe. 2. miejsce zajął Kolumbijczyk Fernando Gaviria, a 3. pozycję Australijczyk Caleb Ewan.

W głównym peletonie, na 48. miejscu, dojechał do mety sobotniego etapu Michał Kwiatkowski. Tym samym kolarz grupy Sky utrzymał 10. miejsce w klasyfikacji generalnej, które wywalczył na piątkowym, królewskim etapie wyścigu Dookoła Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Triumfatorem całych zawodów został Primoz Roglic. Słoweniec zwycięstwa w wyścigu mógł być niemal pewny już w piątek, gdy na finałowym podjeździe nie dał się zgubić i jeszcze powiększył przewagę nad swoim najgroźniejszym rywalem Alejandro Valverde z Movistaru.

W sobotę Roglicowi na trasie nic się nie stało. Dojechał do mety w głównym peletonie i mógł cieszyć się z końcowego zwycięstwa, o 31 sekund przed Alejandro Valverde. Czołową trójkę wyścigu uzupełnił Francuz David Gaudu.