Tour de Romandie 2019: Primoz Roglić wygrał czasówkę i wyścig. Szybki przejazd Macieja Bodnara

Primoz Roglić z Jumbo-Visma nie dał szans rywalom w szwajcarskim wyścigu Tour de Romandie. Słoweniec wygrał indywidualną jazdę na czas i utrzymał koszulkę lidera. W niedzielę 11. czas uzyskał Maciej Bodnar.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Primoz Roglić PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: Primoz Roglić
Słoweniec Primoz Roglic objął prowadzenie w tegorocznym Tour de Romandie na pierwszym etapie i nie oddał go już do końca wyścigu. W blisko 17-kilometrowej czasówce startował jako ostatni, a na mecie zameldował się z najlepszym czasem dnia. Drugiego Victora Campenaertsa (Lotto Soudal) wyprzedził o 13 sekund.

Dla byłego skoczka narciarskiego to już trzeci wygrany wyścig w tym sezonie po UAE Tour i Trreno-Adriatico. Kolarz Jumbo-Visma potwierdza, że jest w formie i może pokazać się z dobrej strony na Giro d'Italia, które startuje już w kolejną sobotę.

Tour de Romandie na drugim miejscu zakończył Rui Alberto Faria da Costa (UAE Team Emirates), który stracił do Roglicia aż 49 sekund. Za sprawą 10. miejsca w czasówce na podium szwajcarskiego wyścigu wskoczył Geraint Thomas (Team Ineos). W niedzielę taki sam czas co Walijczyk wykręcił Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe), który nie liczył się w klasyfikacji końcowej.

Polak startował jako jeden z pierwszych i długo utrzymywał się na pozycji lidera w czasówce. Ostatecznie zajął 11. miejsce. Drugi z Polaków, Łukasz Owsian z CCC Team, w niedzielę był 75., a klasyfikację generalną zakończył na 50. miejscu. Z polskiej grupy najwyższe miejsce w wyścigu zajął Riccardo Zoidl - był 16. ze stratą ponad 3 minut do Roglicia.

Warto zaznaczyć, że CCC Team zajął 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej wyścigu - za EF Education First i Movistar Team.