Tour de France 2019: przełęcz Tourmalet niestraszna. Saganowi i Cortinie dopisywał humor na mecie (wideo)

Sobotni podjazd pod Tourmalet na Tour de France dał się we znaki wielu kolarzom. Niektórzy, jak Sagan i Cortina, mimo wielkiego wysiłku byli jednak na mecie w świetnym humorze. Słowak i Hiszpan finiszowali na jednym kole.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Na zdjęciu Peter Sagan, który na jednym kole wjeżdża na metę 14 etapu Tour de France Twitter / LeTour / Na zdjęciu Peter Sagan, który na jednym kole wjeżdża na metę 14. etapu Tour de France
Ivan Garcia Cortina i Peter Sagan nie są specjalistami w kolarskim peletonie od jazdy po górach. Dlatego było pewne jeszcze przed sobotnim etapem, że na metę na przełęczy Tourmalet przyjadą pod koniec stawki ze sporymi stratami do najlepszych.

Przewidywania znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Cortina z Bahrain-Merida finiszował na 118. miejscu, a Sagan dojechał do mety na 146. pozycji. Mimo zmęczenia, na mecie nie opuszczał ich humor. Najpierw Cortina, a kilka minut później Sagan wjechali na finiszową kreskę 14. etapu na jednym kole, czym zaimponowali kibicom zgromadzonym na mecie.Z tej dwójki, biorąc pod uwagę wynik sportowy, zdecydowanie więcej powodów do zadowolenia miał Peter Sagan. Co prawda Słowak przyjechał na 146. pozycji, ale zmieścił się w limicie czasowym, ukończył etap i wciąż liczy się w walce o zwycięstwo w klasyfikacji punktowej Tour de France 2019.

Czytaj także: zahaczył o barierkę. Poważny upadek podczas czasówki na Tour de France

Co więcej, Sagan powiększył jeszcze przewagę nad swoimi najgroźniejszymi rywalami w walce o zieloną koszulkę, bowiem zabrał się w pierwszy sobotni odjazd i zapunktował na lotnej premii jeszcze przed podjazdem na Tourmalet.

Czytaj także: coraz lepsze wiadomości o stanie zdrowia Karola Domagalskiego

ZOBACZ WIDEO 139 krajów, 75 rywalek. Karate walczy o igrzyska
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×