Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Tour de Pologne: wymowny gest zwycięzcy. To zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów

Peleton Wyścigu Dookoła Polski nadal nie zapomina o Bjorgu Lambrechcie. Nie inaczej było na najtrudniejszym etapie: Zakopane - Kościelisko.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Materiały prasowe / tourdepologne.pl/Szymon Gruchalski / Jonas Vingegaard oddał hołd zmarłemu Bjorgowi Lambrechtowi

- Jedziemy dla Bjorga Lambrechta - mówił na mecie w Kościelisku wyraźnie wzruszony Tomasz Marczyński. Kolarz grupy Lotto Soudal wywalczył koszulkę najlepszego górala (TUTAJ szczegółowa relacja >>). Ten sukces zadedykował zmarłemu tragicznie na trasie Tour de Pologne 22-letniemu Belgowi (kliknij i przeczytaj o tym wypadku >>). Obiecał również, że na ostatnim etapie (w piątek, 09.08.) będzie się starał koszulkę obronić.

Nazwisko zmarłego kolarza nadal pojawia się w peletonie. Trudno się dziwić. Minęło zaledwie kilka dni. Zawodnicy nadal wspominają utalentowanego zawodnika.

Nieco zaskakujący był gest Jonasa Vingegaarda. Młody Duńczyk, który w Kościelisku zanotował swój pierwszy triumf na poziomie World Touru, tuż przed metą wyciągnął palec i wymownie skierował go ku górze.

Poniżej gest Jonasa Vingegaarda

Josep Vingegaard oddał hołd zmarłemu Bjorgowi Lambrechtowi Josep Vingegaard oddał hołd zmarłemu Bjorgowi Lambrechtowi

Vingegaard urodził się zaledwie pięć miesięcy wcześniej niż Lambrecht. Obaj byli przedstawicielami młodego pokolenia kolarzy. Obaj mieli szansę na sukcesy w przyszłości. Tragiczny wypadek w Bełku spowodował, że już tylko jeden z nich może spełnić swoje marzenia. I zaczyna to robić, jednocześnie pamiętając o zmarłym koledze. Brawo. 

Podczas piątkowego (9.08.) etapu TdP ma dojść do wielu innych symbolicznych gestów. Sporo niespodzianek przygotowują kibice. Etap Bukowina - Bukowina będzie nie tylko ciekawy sportowo, ale i pełen wzruszeń i pamięci.

ZOBACZ WIDEO: Tour de Pologne 2019. Tomasz Marczyński: Jedziemy ten wyścig dla Bjorga Lambrechta

Czy Jonas Vingegaard wygra Tour de Pologne 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×