KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tour de Pologne może odbyć się bez kibiców. Czesław Lang zdradził szczegóły trasy

Czesław Lang dopuszcza możliwość rozegrania tegorocznego Tour de Pologne bez udziału publiczności. Organizator wyścigu opowiedział również o trasie zaplanowanego wydarzenia.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
kolarze podczas Tour de Pologne Materiały prasowe / Szymon Gruchalski/tourdepologne.pl / Na zdjęciu: kolarze podczas Tour de Pologne

Tegoroczny Tour de Pologne ma się odbyć w dniach 5-11 lipca. W związku z pandemią koronawirusa, jego rozegranie stoi pod znakiem zapytania. Pełen nadziei jest jednak organizator Czesław Lang, który bierze pod uwagę ewentualną zmianę terminu.

- Czekamy w blokach. Mamy wszystko gotowe: trasę, umowy z miastami, ze sponsorami. Jak tylko wyścigi ruszą, to my możemy startować - podkreślił Lang w rozmowie z "Eurosportem".

Co więcej, organizator TdP nie wyklucza imprezy bez udziału publiczności. - Jest taka możliwość. Technologia jest już mocno zaawansowana. Można po prostu wyścigiem wjechać do domów ludzi. Taka forma wyścigu mogłaby się odbyć. Nie mam nic przeciwko - dodał Lang.

ZOBACZ WIDEO: Jak piłka nożna będzie wyglądać po epidemii koronawirusa? "To bardzo poważnie zachwieje klubami"

Organizator zdradził też szczegóły trasy. Jak podkreślił, będzie ona wyjątkowa ze względu na 100-lecie urodzin Jana Pawła II. - Chcemy podczas wyścigu pokazać Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską. Start planowany jest w Warszawie na przepięknej rundzie w centrum. Później przejeżdżamy pociągiem do Katowic i stamtąd do Zabrza, Bielska-Białej, Bukowiny. Wyścig kończymy w Krakowie - wyjawił Lang.

Pandemia koronawirusa całkowicie storpedowała kolarski kalendarz. Odwołany został już wyścig Giro d'Italia. Wszystko wskazuje na to, że w terminie nie odbędzie się również Tour de France, który planowany jest w dniach 27 czerwca - 19 lipca. Pojawiają się nawet głosy, że to TdP może być pierwszym wyścigiem po przerwie spowodowanej pandemią (więcej TUTAJ).

Czytaj teżKolarstwo. CCC Team odczuwa skutki pandemii. Ogromne cięcia wydatków

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×