Wielkanoc 2020. Cesare Benedetti ruszył na gliwickie ulice. Kolarz rozdawał posiłki osobom samotnym

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Cesare Benedetti (z prawej)
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Cesare Benedetti (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Cesare Benedetti włączył się w szczytną akcję. Kolarz, który stara się o polskie obywatelstwo, sprawił wiele radości osobom samotnym.

W tym artykule dowiesz się o:

Tegoroczna Wielkanoc dla wszystkich jest bardzo trudna. Wiele osób spędza święta samotnie, bo z powodu pandemii koronawirusa apelowano, by zostać w domach. Na szczęście są fundacje, które pamiętają o tych, którzy nie mają przy sobie bliskich.

Na Śląsku sprawy w swoje ręce wzięła fundacja Wolne Miejsce. Wolontariusze od samego rana rozwozili do osób samotnych wielkanocne posiłki. Wśród pomocników nie zabrakło gwiazdy sportu.

Na wolontariusza zgłosił się Cesare Benedetti. To włoski kolarz, który na co dzień mieszka w Gliwicach. To właśnie w tej miejscowości dostarczał posiłki samotnym. Łącznie dotarł do 31 osób.

fot. WP SportoweFakty
fot. WP SportoweFakty

32-latek jest zawodnikiem grupy Bora-Hansgrohe i startuje w największych zawodach kolarskich. W 2007 roku poznał polską kolarkę Dorotę Gregorowicz, a niedługo później Polska stała się jego drugim domem. Obecnie stara się o polskie obywatelstwo.

Wielkanoc 2020. Domowe święta Roberta i Anny Lewandowskich. To czas wielu refleksji >> Koronawirus. Grzegorz Krychowiak instruuje Polaków. Pokazał, jak ściągnąć rękawiczki i maseczkę >>

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Źródło artykułu: