77. Tour de Pologne. Czesław Lang odkrył karty. Znamy trasę wyścigu

W środę odbyła się prezentacja trasy 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Kolarze będą się ścigać podczas pięciu etapów w dniach 5-9 sierpnia. - Czuję, że na polskiej ziemi będzie dobrze - zapowiada Rafał Majka.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Kolarze na trasie Tour de Pologne w 2019 roku Getty Images / Dominika Zarzycka/NurPhoto / Kolarze na trasie Tour de Pologne w 2019 roku
Tour de Pologne 2020 zostanie rozegrany w dniach 5-9 sierpnia i będzie pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

W środę w "Sportowym wieczorze" na antenie TVP Sport odbyła się prezentacja trasy tegorocznego wyścigu. Wzięli w niej udział m.in. Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne, a także Rafał Majka i Tomasz Marczyński.

- Stoczyliśmy walkę, żeby mieć nasz narodowy tour. Mamy duży kredyt zaufania, grupy chętnie przyjeżdżają do Polski. Wiedzą, że dobrze to zrobimy - powiedział Lang.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozalny samobój z polskiej ligi

- Chcę wrócić do ścigania, trenuję ostro. Jestem zadowolony, ze przed TdP będę miał pięcioetapowy wyścig Vuelta a Burgos. Czuję, że na polskiej ziemi będzie dobrze. Będę walczył o jak najlepszy rezultat. Wiadomo, co się liczy - jedynka z przodu - dodał Rafał Majka.

Swój udział w TdP 2020 zapowiedzieli - oprócz Majki i grupy Bora-Hansgrohe - m.in. zwycięzca Giro d'Italia 2019 Richard Carapaz, mistrz świata Mads Pedersen i świetny Duńczyk Jakob Fuglsang.

Kolarze będą rywalizować podczas pięciu etapów bez udziału publiczności, hostess i kolumny reklamowej. Start wyścigu nastąpi na Stadionie Śląskim w Chorzowie (5 sierpnia - dokładnie rok po tragicznej śmierci na trasie TdP Bjorga Lambrechta), a meta zostanie ustawiona w Krakowie.

- W tym roku pamięć o Bjorgu będzie dla nas bardzo silną motywacją. Pojedziemy ten wyścig dla niego - zapowiedział Tomasz Marczyński z Lotto Soudal.

Trasa TdP 2020:
I etap - 5 sierpnia: Stadion Śląski - Katowice (195,8 km)
II etap - 6 sierpnia: Opole - Zabrze (151,5 km)
III etap - 7 sierpnia: Wadowice - Bielsko-Biała (203,1 km)
IV etap - 8 sierpnia: Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska (152,9 km, 6 górskich premii I kat.)
V etap - 9 sierpnia: Zakopane - Kraków (188 km)

Zobacz:
Kolarstwo. Tour de Pologne pierwszym wyścigiem etapowym w sezonie. "Zgłaszają się wielkie nazwiska!"
Polski Związek Kolarski świętuje stulecie. Nietypowy debiut minister sportu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×