Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kolarstwo. Tomasz Zimoch nie ma wątpliwości, czy należy kontynuować Tour de Pologne

Czy wyścig Tour de Pologne 2020 powinien być kontynuowany po makabrycznym wypadku na mecie pierwszego etapu? Tomasz Zimoch, komentator sportowy i poseł na Sejm uważa, że organizatorzy powinni przerwać ściganie.
Dawid Borek
Dawid Borek
Kolarze na trasie 1 etapu z Chorzowa do Katowic podczas 77 Tour de Pologne PAP / Andrzej Grygiel / Kolarze na trasie 1. etapu z Chorzowa do Katowic podczas 77. Tour de Pologne

Dramat rozegrał się na mecie pierwszego etapu Tour de Pologne 2020. Na ostatnich metrach Dylan Groenewegen zaczął zmieniać swoją linię jazdy i zjeżdżać w kierunku barierek, wpychając na nie Fabio Jakobsena. Ten z impetem uderzył w metalowe elementy, wpadł też na sędziego, który także ucierpiał.

Gorzej wygląda stan zdrowotny Fabio Jakobsena. - Jest duże zagrożenie życia. Mamy do czynienia z urazem mózgowo-czaszkowym - powiedziała lekarka TdP 2020, Barbara Jerschina. 

- W szpitalu trwają czynności ratujące życie pacjenta. Trwają badania. Noc będzie dla lekarzy bardzo pracowita - poinformował WP SportoweFakty Tomasz Świerkot, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: w takiej roli kolegi Roberta Lewandowskiego z Bayernu jeszcze nie widziałeś. Poszło mu świetnie

Do szpitala w Sosnowcu trafił również poszkodowany w wypadku sędzia. Jego stan jest stabilny.

Po makabrycznym wypadku rozgrzała dyskusja nt. słuszności kontynuowania tegorocznego wyścigu Tour de Pologne.

"Kocham kolarstwo, ale uważam, że po dzisiejszej tragicznej kraksie, wyścig TdP powinien być przerwany." - stwierdził na Twitterze Tomasz Zimoch, komentator sportowy i poseł na Sejm.

Przypomnijmy, że przed rokiem, po tragicznym wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł Bjorg Lambrecht, wyścig TdP był kontynuowany. Dalej trwać będzie też tegoroczna edycja, co potwierdził Czesław Lang.

Zobacz też:
Kolarstwo. Tour de Pologne 2020. Remco Evenepoel oburzony. Domaga się dożywotniej dyskwalifikacji
Tour de Pologne 2020. Czesław Lang: To był chamski faul

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×