Tour de Pologne 2020. Czy wyścig będzie kontynuowany? Jest decyzja organizatora

Po dramatycznym wypadku podczas 1. etapu Tour de Pologne pojawiły się wątpliwości, czy wyścig będzie kontynuowany. Głos w tej sprawie zabrał Czesław Lang.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Kolarze na trasie 1 etapu z Chorzowa do Katowic podczas 77 Tour de Pologne PAP / Andrzej Grygiel / Kolarze na trasie 1. etapu z Chorzowa do Katowic podczas 77. Tour de Pologne
Wszyscy fani kolarstwa oczekują na dobre wieści ze szpitala w Sosnowcu na temat stanu zdrowia Fabio Jakobsena. Holender jest w bardzo ciężkim stanie po wypadku na ostatnich metrach 1. etapu Tour de Pologne.

Sprawcą tragedii był Dylan Groenewegen. To on na finiszu zepchnął swojego rywala z trasy. Jakobsen cały czas walczy o życie i nie wiadomo, jak cała historia się zakończy.

Z tego powodu pojawiło się mnóstwo wątpliwości. Czy Tour de Pologne będzie kontynuowany? Głos w tej sprawie zabrał Czesław Lang w rozmowie z WP SportoweFakty.

- Wyścig kontynuujemy. Dzisiaj nie zrobiliśmy ceremonii dekoracji. Teraz najważniejsze jest zdrowie Fabio. Modlimy się o jego życie. Wypadek był bardzo poważny, ale najważniejsze, że w odróżnieniu od Lambrechta u Fabio funkcje życiowe cały czas były zachowane - przyznał dyrektor wyścigu.

2. etap Tour de Pologne ma się odbyć w czwartek 6 sierpnia. Kolarze tym razem wyruszą z Opola i będą kierować się do Zabrza. Do pokonania będą mieć 151,5 km.

Kolarstwo. Tomasz Zimoch nie ma wątpliwości, czy należy kontynuować Tour de Pologne >>

Kolarstwo. Tour de Pologne. Zobacz, jak doszło do wypadku na mecie 1. etapu [WIDEO] >>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sędzia uderzył piłkarza. W twarz!
Czy Tour de Pologne powinien zostać przerwany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×