Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Przejadą z Warszawy do Chodzieży. Uczczą tragicznie zmarłą kolarkę

Przejazdem z Warszawy do Chodzieży grupa kolarzy zamierza uczcić pamięć Anny Karbowniczak. Na początku września dziennikarka została potrącona przez samochód podczas jazdy na rowerze. 35-latka zginęła, a sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Anna Karbowniczak Materiały prasowe / Policja / Na zdjęciu: Anna Karbowniczak

Do wypadku doszło w czwartek, 3 września około godz. 14, między Budzyniem a Wągrowcem w Wielkopolsce. Anna Karbowniczak, dziennikarka "Głosu Wielkopolskiego" została potrącona przez samochód podczas jazdy na rowerze. 35-latka zginęła, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Ustalono, że był nim 24-letni mieszkaniec Wągrowca, który podróżował z dwójką pasażerów - grozi im pięć lat więzienia. Sami zgłosili się na policję.

Aby uczcić tragicznie zmarłą przyjaciółkę, Tobiasz Jankowski wraz z grupą kolarzy przejedzie liczącą 340 km trasę z Warszawy do Chodzieży.

Grupa wyruszy w piątek 2 października o godz. 23, natomiast na miejsce chce dotrzeć w sobotę 3 października około 16. W Chodzieży kolarze zrobią rundę honorową po mieście, a następnie udadzą się na miejsce, w którym zginęła dziennikarka.

"Nie chcę, aby to, co się stało, odeszło w zapomnienie. Chcę natomiast powiedzieć o potężnym problemie na drogach, gdzie my, kolarze, jesteśmy bezbronni w starciu z autem" - przekazał Jankowski.

"Moim marzeniem jest, żeby kierowcy w Polsce zdjęli nogę z gazu na widok rowerzysty i z odpowiednią odległością ich wyprzedzali, czyli z zachowaniem 1,5 metra" - dodał.

O trasie przejazdu poinformowano już policję, kolarze będą także mieli obstawę samochodów. Jednocześnie Tobiasz Jankowski poinformował, że wraz z Fundacją Ukryte Marzenia z Chodzieży otworzy fundusz pomocy ofiarom wypadków kolarskich.
Z pomocy będzie mógł skorzystać każdy kolarz, który ulegnie wypadkowi czy będzie przechodził rehabilitacje. Trwa już zbiórka na ten cel (tutaj znajdziecie link do Fundacji Ukryte Marzenia).

Pieniądze można wpłacać na:
Fundacja Ukryte Marzenia, ul. Strzelecka 15, 64-800 Chodzież
Nazwa banku: BNP Paribas
Numer konta: 05 1600 1462 1079 5381 2000 0005
Tytułem: darowizna #pomagamykolarzom

Czytaj także:
- Tour de France. Dominacja Słoweńców. Pogacar przed Rogliciem na 15. etapie
Tour de France. Dodatkowe środki ostrożności. Bez kibiców na starcie i mecie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×