Rafał Majka pożegnał Ryszarda Szurkowskiego. "Wielki człowiek"

Informacja o śmierci Ryszarda Szurkowskiego odbiła się szerokim echem w świecie sportu. Ze wszystkich stron docierają kondolencje i słowa pożegnania. Wzruszający wpis zamieścił Rafał Majka.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Ryszard Szurkowski PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Ryszard Szurkowski
Polski sport pogrążył się w żałobie. W poniedziałek Polska Agencja Prasowa poinformowała o śmierci Ryszarda Szurkowskiego. Wiadomości te potwierdziła również jego żona, Iwona.

Zewsząd napływają kondolencje, Szurkowski jest żegnany za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wzruszający wpis zamieścił Rafał Majka, brązowy medalista olimpijski z Rio (2016).

"Wielki człowiek, wspaniały sportowiec. Dziękujemy!" - napisał na Facebooku trzeci zawodnik Vuelta a Espana z 2015 roku.

Wcześniej Szurkowskiego pożegnał także m.in. Michał Kwiatkowski, mistrz świata z 2014 roku. "Legenda. Najlepszy polski kolarz w historii" - pisał o nim (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Ryszard Szurkowski od 2,5 roku walczył o powrót do sprawności po wypadku, w jakim uczestniczył podczas wyścigu amatorskiego w Niemczech. W ostatnim czasie zmagał się także z chorobą nowotworową, o czym w rozmowie z WP SportoweFakty opowiedział jego przyjaciel, Tomasz Derejski (więcej TUTAJ).

Czytaj także:
- Zbigniew Boniek pożegnał Ryszarda Szurkowskiego. "Był fantastyczny pod każdym względem"
- Czesław Lang wspomina Ryszarda Szurkowskiego. "Wzór do naśladowania. Każdy chciał mu dorównać"

ZOBACZ WIDEO: Prawdziwe legendy skoków narciarskich. Niezwykłe spotkanie po latach


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×