Zmiana na stanowisku selekcjonera kadry. Od trzech lat współpracuje z mistrzem świata

Sylwester Szmyd został nowym selekcjonerem kolarskiej reprezentacji Polski mężczyzn. To były znakomity zawodnik, który od trzech lat współpracuje z Peterem Saganem.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Sylwester Szmyd Getty Images / Tim de Waele / Na zdjęciu: Sylwester Szmyd
Jako pierwsi informowaliśmy, że to właśnie Sylwester Szmyd zostanie nowym trenerem kolarskiej reprezentacji Polski. Na tym stanowisku zastąpił Piotra Wadeckiego. 43-latek jako jedyny ubiegał się w konkursie o funkcję selekcjonera polskiej kadry kolarzy szosowych.

Szmyd to były kolarz (jeździł w wielu ekipach zawodowych, m.in. Movistar czy Lampre), startował w największych wyścigach świata (Tour de France czy Vuelta a Espana). Od ponad trzech lat jest szkoleniowcem w Bora-Hansgrohe, gdzie zajmuje się trenowaniem m.in. byłego mistrza świata, jednego z najlepszych kolarzy w historii - Petera Sagana.

Dyrektor sportowy PZKol, Marek Leśniewski, w rozmowie z portalem rowery.org potwierdził, że Sylwester Szmyd został zatwierdzony na stanowisku selekcjonera. Kadrę poprowadzi już podczas mistrzostw Europy w Trydencie (8-12 września) i mistrzostw świata we Flandrii (19-26 września).

Z naszych informacji wynika, że Szmyd nie zrezygnuje z pracy w niemieckiej ekipie. Nadal będzie mógł współpracować z Saganem i innymi kolarzami Bory.

Czytaj także:
Vuelta a Espana. Dramat wielkiej gwiazdy
Niesamowita wygrana Duńczyka. Fatalne wypadki spowolniły peleton (WIDEO)

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: talent na bieżni i przed obiektywem! To jedna z najpiękniejszych polskich sportsmenek
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×