Nie żyje 21-letnia kolarka, uderzył w nią samochód

Czarna seria gwiazd kolarstwa trwa. Tym razem życie, po potrąceniu przez samochód podczas treningu, straciła Desiet Kidane. 21-latka była gwiazdą w swoim kraju i jedną z najzdolniejszych zawodniczek całej Afryki.

Artur Babicz
Desiet Kidane Twitter / Na zdjęciu: Desiet Kidane
Wydawało się, że Desiet Kidane ma wszystko, aby zostać jedną z najlepszych kolarek na świecie. Niestety nie będziemy mogli już tego sprawdzić. Erytrejka została śmiertelnie potrącona podczas treningu. Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w stolicy jej ojczyzny - Asmarze.

21-letnia zawodniczka w minionym sezonie reprezentowała specjalną, stworzoną przez UCI, grupę kolarską WCC. Wiązano z nią duże nadzieje, bowiem w 2018 roku została mistrzynią Afryki w wyścigu ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas. Właśnie w tej drugiej konkurencji sięgała również po mistrzostwo Erytrei seniorów. W sezonie 2021 m.in. brała udział w mistrzostwach świata czy zajęła 18. miejsce w Perigord Ladies.

"Ze swoim nieustannym uśmiechem, życzliwością, szacunkiem i głęboką pasją do kolarstwa, Desiet Kidane była wschodzącym młodym talentem, którego będzie nam bardzo brakować. Nasze myśli w tym tragicznym czasie są z jej rodziną, przyjaciółmi i kolegami oraz trenerami z drużyny WCC" - poprzez Twittera kondolencje złożyła UCI.