KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Spowodowała koszmarną kraksę na Tour de France. Zapadł wyrok w jej sprawie

Kobieta nie zachowała ostrożności i spowodowała jeden z najpoważniejszych wypadków na Tour de France w ostatnich latach. Prokuratura żądała dla niej kary pozbawienia wolności w zawieszeniu. Sąd był bardziej łaskawy.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Już podczas I etapu Tour de France doszło do potężnej kraksy! Twitter / Fot. Twitter / Już podczas I etapu Tour de France doszło do potężnej kraksy!
To był 1. etap tegorocznej edycji Tour de France. Kolarze do mety mieli już tylko 45 km. Wtedy jedna z fanek nieumyślnie zbyt mocno weszła na asfalt i wystawiła w stronę kamer telewizyjnych karton z pozdrowieniami.

O tekturę zahaczył Tony Martin. Niemiec stracił równowagę, przewrócił się, a za nim kolejnych kilkudziesięciu kolarzy. To była jedna z największych kraks w peletonie Tour de France w ostatnich latach. Dwóch kolarzy wycofało się z wyścigu zaraz po wypadku, a ośmiu kolejnych po etapie.

Sprawczyni wypadku sama zgłosiła się na policję. Z powodu dużej krytyki w mediach społecznościowych nie ujawniono jej danych. Pół roku po wypadku sąd zdecydował o karze dla kobiety.

Prokuratura żądała 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Sąd nie przychylił się do tego i wymierzył kobiecie karę finansową w wysokości 1200 euro, czyli 5500 złotych - poinformowało "BBC". Na sali sądowej 31-letnia fanka wyraziła żal za spowodowanie kraksy.

Jeszcze przed wyrokiem napięcie wokół całej sytuacji starał się załagodzić szef Tour de France. - Zrobiła coś głupiego, ale nie jest terrorystką. Chcemy po prostu, żeby kibice podczas Touru bardziej uważali. Są na trasie po to, żeby podziwiać mistrzów, a nie pokazywać się w telewizji - podkreślił Christian Prudhomme, cytowany przez bbc.com.

Zobaczcie wypadek na 1. etapie Tour de France 2021:

Czytaj także:
"Padł ofiarą szaleńca, polskiego kierowcy ciężarówki". Nowe informacje nt. stanu zdrowia Carery
Niedawno była blisko medalu na igrzyskach w Tokio. Teraz podjęła kluczową decyzję

ZOBACZ WIDEO: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  Nie szukałem w starych materiałach. Chodziło wówczas o fankę nie kolarstwa, lecz chyba babci i dziadka lub jakichś innych krewnych. Wyszła przed kolarzy, by w TV pokazać się światu...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×