Eric Frenzel zwycięzcą konkursu PŚ w kombinacji norweskiej w Lillehammer

Eric Frenzel wygrał w Lillehammer konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Drugi był Fabian Riessle, a trzeci - Jan Schmid.

Po skokach narciarskich Eric Frenzel zajmował trzecią pozycję. Fabian Riessle wyruszył na trasę z 23. numerem. W biegu Frenzel uzyskał piętnasty czas, a Riessle - drugi. Dziesięć kilometrów szybciej niż Riessle pokonał jedynie Mikko Kokslien. Frenzel po raz trzeci wygrał konkurs PŚ w Lillehammer. Poprzednie triumfy odniósł w latach 2011 i 2013.

[ad=rectangle]

W czołowej dziesiątce uplasowało się czterech Niemców oraz czterech Norwegów. Najlepiej z gospodarzy spisał się Jan Schmid. Czwarty do mety dobiegł Magnus Moan, a piąty - lider po skokach - Haavard Klemetsen, który skoczył 142 metry.

Adam Cieślar, który biegł z 31. numerem, został sklasyfikowany na 41. miejscu. Piątkowych kwalifikacji nie przebrnął Paweł Słowiok.