Złoty medal Adama Cieślara na Uniwersjadzie, brąz dla Szczepana Kupczaka

Adam Cieślar wygrał konkurs kombinacji norweskiej na Uniwersjadzie w Szczyrbskim Jeziorze. Brązowy medal zdobył Szczepan Kupczak. Piąte miejsce zajął Mateusz Wantulok.

Piotr Ziemka

W skokach narciarskich najlepiej spisał się Niemiec Tobias Simon. Drugi wynik uzyskał Mateusz Wantulok, trzeci Adam Cieślar, a czwarty Szczepan Kupczak. Pierwszy do mety 10-kilometrowego biegu dobiegł Cieślar. Taki sam czas (26:18.3) uzyskał David Welde. Polak minimalnie wyprzedził Niemca, który po pierwszej części rywalizacji plasował się na trzynastej pozycji.

Brąz wywalczył Kupczak, który stracił do złotego i srebrnego medalisty 37,5 sekundy. Wantulok ukończył zmagania na piątym miejscu, a Simon - na dziewiątym. 16. w stawce 24 zawodników był Wojciech Marusarz. Biegu nie ukończył dziewiąty po skokach Paweł Słowiok.

Dla Cieślara to czwarty medal z Uniwersjady. W grudniu 2013 zdobył on złoto i srebro w konkurencjach indywidualnych. Na najwyższym stopniu podium stanął również po rywalizacji drużynowej.