Fabian Riessle zwyciężył w Chaux-Neuve, Eric Frenzel na drugiej pozycji

Fabian Riessle wygrał konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Chaux-Neuve. Na drugim miejscu uplasował się Eric Frenzel. Taka sama kolejność jest w klasyfikacji generalnej.

Piotr Ziemka

Fabian Riessle po skokach narciarskich plasował się na czwartej pozycji. W biegu uzyskał piętnasty czas i odniósł drugie zwycięstwo w indywidualnych zawodach Pucharu Świata. Pierwszy raz triumfował 5 grudnia 2015 roku w Lillehammer. Eric Frenzel do liczącego 10 kilometrów biegu wyruszył jako trzeci. Linię mety minął 2.3 sekundy po zwycięzcy.

Na trzecim stopniu podium stanął Akito Watabe. Siódmy był najlepszy zawodnik serii skoków - Jarl Magnus Riiber. Norweg miał 27. rezultat drugiej części kombinacji. 10 km najszybciej pokonał Paul Gerstgraser. Po skokach był jednak 37. i ostatecznie ukończył konkurs jako szesnasty. Polacy nie startowali.