Jarl Magnus Riiber po raz pierwszy wygrał konkurs PŚ w kombinacji norweskiej

Jarl Magnus Riiber wygrał konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Oslo. Po raz czwarty stanął na podium zawodów tego cyklu. Wcześniej był drugi oraz dwukrotnie trzeci.

Piotr Ziemka

Jarl Magnus Riiber uzyskał 35. czas biegu, ale zachował przewagę wypracowaną podczas serii skoków. Reprezentant gospodarzy skoczył najdalej na Holmenkollbakken (HS134). Wylądował na 130. metrze i zdobył 135,1 punktu. Do liczącego 10 kilometrów biegu przystąpił z przewagą 70 sekund nad dwoma następnymi zawodnikami. Drugie miejsce w pierwszej części kombinacji zajął Akito Watabe (117,7). Japończyk wywalczył dwie dziesiąte punktu więcej niż Eric Frenzel.

Watabe miał 18. czas biegu, a Frenzel - 23. Obaj pozostali w czołowej trójce. Reprezentant Japonii minął linię mety 16.6 sekundy za Norwegiem. Natomiast Niemiec finiszował 28.2 sekundy po Riiberze.

Na 37. pozycji został sklasyfikowany Adam Cieślar. 46. był Paweł Słowiok. Następne zawody PŚ również odbędą się w Norwegii. 9 i 10 lutego miejscem rywalizacji będzie Trondheim.