Fabian Riessle wygrał konkurs Pucharu Świata w Lahti, Eric Frenzel drugi

Trzech Niemców stanęło na podium konkursu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lahti. Zwyciężył Fabian Riessle. Drugie miejsce zajął Eric Frenzel.

Piotr Ziemka
Po serii skoków narciarskich na obiekcie Salpausselkä (HS130) prowadził Eric Frenzel. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jako jedyny skoczył ponad 130 metrów - zmierzono mu 130,5 metra. Fabian Riessle wystartował do liczącego 10 kilometrów biegu jako piąty ze stratą szesnastu sekund do lidera. 26-letni zawodnik minął linię mety o 4.6 sekundy szybciej niż Frenzel. Riessle po raz czwarty wygrał indywidualnie w zawodach Pucharu Świata. 21 lutego 2016 roku również okazał się najlepszy w Lahti.

Na trzecim stopniu podium stanął Johannes Rydzek, który ruszył na trasę jako piętnasty i miał najlepszy czas biegu. Był to ósmy indywidualny konkurs PŚ 2016/2017 i po raz ósmy wygrał Niemiec. Czterokrotnie zwyciężył Frenzel, trzykrotnie Rydzek, a raz Riessle.

Na 37. pozycji został sklasyfikowany Paweł Słowiok (po skokach był 43.), a na 45. Adam Cieślar (miał 46. wynik w pierwszej części zmagań). W kwalifikacjach odpadł reprezentant gospodarzy - Hannu Manninen.

Kolejne zawody PŚ odbędą się 13, 14 oraz 15 stycznia w Val di Fiemme.