KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Horngacher polecił Tajnerowi trenera dla kombinatorów. "To może się udać!"

Polski Związek Narciarski dokonał zmian przed nadchodzącym sezonem. Nowym trenerem kombinatorów norweskich został Danny Winkelmann. Okazało się, że Apoloniusz Tajner powierzył mu stanowisko po poleceniu go przez Stefana Horngachera.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Na zdjęciu Stefan Horngacher, który od 2016 roku jest szkoleniowcem pierwszej reprezentacji Polski w skokach narciarskich East News / Mateusz Jagielski / Na zdjęciu Stefan Horngacher, który od 2016 roku jest szkoleniowcem pierwszej reprezentacji Polski w skokach narciarskich

Zatrudnienie Stefan Horngacher jako trenera skoczków okazało się strzałem w dziesiątkę. Polacy zanotowali pod skrzydłami austriackiego szkoleniowca znakomity sezon. Nic więc dziwnego, że Apoloniusz Tajner postanowił zaryzykować i pójść tym samym tropem, zatrudniając Danny'ego Winkelmanna na stanowisko trenera kadry kombinatorów norweskich.

Do tej pory pieczę nad grupą sprawował Mateusz Wantulok. Nie będzie jednak asystentem świeżo zatrudnionego szkoleniowca, temu pomagać będą Tomisław Tajner oraz Tomasz Pochwała. W sztabie są także fizjoterapeuci oraz serwismeni.

Przed kadrą kombinatorów nie ma konkretnego celu. - W kombinacji chcemy poprawić przede wszystkim część skokową. Dopiero w Lahti zdaliśmy sobie sprawę, jak to wszystko wygląda. Kiedy zobaczyłem ich skoki, to pomyślałem, że oni chyba dopiero wyszli na skocznie. A przecież wcześniej pokazywali już swoje umiejętności. Biegowo nasi zawodnicy należą do ścisłej światowej czołówki. Część skokowa jednak wygląda tak, jakby się oduczyli skakać - wyjaśnił prezes PZN.

- Dlatego właśnie zatrudniliśmy człowieka, który może to poprawić. On jest z polecenia Stefana Horngachera. Danny Winkelmann bardzo nam odpowiada, do tego daje gwarancje, że będzie współpracował z trenerem skoczków. Tego nam właśnie wcześniej bardzo brakowało. Winkelmann ma doświadczenie w pracy z najlepszymi niemieckimi kombinatorami, a to bardzo ważne - dodał Tajner.

Najlepiej w ostatnim czasie spisywali się Adam Cieślar, Paweł Słowiok oraz Szczepan Kupczak. - Nie oczekujemy gwałtownych sukcesów. Chociaż myślę, że jemu może udać się to, co Horngacherowi z naszymi skoczkami. Odblokować zawodników na skoczni, a wtedy wyniki mogą być naprawdę nieobliczalne - zakończył prezes PZN.

ZOBACZ WIDEO Oferta dla Chalidowa leży na stole


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Czy kombinatorzy norwescy pod okiem nowego trenera będą odnosić sukcesy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
sportsinwinter.pl
Komentarze (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×