Ostatni start Pawła Słowioka. Polski kombinator zakończył karierę

Puchar Świata w Oslo był ostatnimi zawodami w karierze Pawła Słowioka. O tym, że reprezentant Polski postanowił zakończyć starty w kombinacji norweskiej poinformował FIS.

Łukasz Witczyk
Paweł Słowiok PAP/EPA / MARKKU OJALA / Na zdjęciu: Paweł Słowiok
Reprezentant Polski po raz ostatni na trasie zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej stanął w sobotę. Na twitterowym koncie FIS znalazło się zdjęcie, na którym są Paweł Słowiok i Magnus Moan. Dopisek sugeruje, że obaj już więcej nie wystąpią w rywalizacji PŚ.

Słowiok jako junior był wyróżniającym się polskim kombinatorem norweskim. Na pierwsze punkty Pucharu Świata czekał do stycznia 2014 roku, kiedy to zajął 22. miejsce podczas zawodów w Czajkowskim. W swoim dorobku ma cztery medale Uniwersjady. Zdobywał też tytuły mistrza Polski.

Pięciokrotnie brał udział w mistrzostwach świata juniorów i indywidualnie najwyżej sklasyfikowany został na 6. miejscu w 2010 roku w Hinterzarten. W zeszłym roku wystąpił na igrzyskach w Pjongczangu, gdzie najlepszym wynikiem była 22. lokata. Wystąpił w tegorocznych mistrzostwach świata w Seefeld, gdzie zajmował indywidualnie 30. i 29. miejsce. W drużynie dwukrotnie był ósmy.

Słowiok zapowiadał się na dobrego skoczka, ale postawił na kombinację norweską. W niej nie osiągał takich sukcesów, jak na skoczni, a był nawet mistrzem świata dzieci. 27-latek już od kilku sezonów nosił się z zamiarem zakończenia kariery. Teraz podjął taką decyzję mimo tego, że ósme miejsce na mistrzostwach świata dawało stypendium.