Komentarze po meczu Chorwacja - Słowenia

W ostatnim meczu ćwierćfinałowym Słowenia, po bardzo ciekawym spotkaniu, pokonała Chorwacja 67:65 (18:25, 11:22, 14:3, 14:15). Prezentujemy komentarze zawodników i trenerów po tym pojedynku.

Łukasz Czechowski

Jasmin Repesa (trener Chorwacji): Gratulacje dla Słoweńców. Przez 19 minut graliśmy bardzo dobrze, kontrolowaliśmy grę, nasza obrona była bardzo dobra. Potem rywale rzucili dwa rzuty wolne i jedną "trójkę". W drugiej połowie Słowenia grała bardziej agresywnie w zbiórkach i to jest główny powód naszej porażki.

Sandro Nicevic (Chorwacja): - Mieliśmy wspaniałą pierwsza połowę, ale w drugiej pozwoliliśmy Słoweńcom wyjść na prowadzenie. Mieliśmy ten mecz w naszych rękach, ale pozwoliliśmy wyrwać go sobie i straciliśmy szansę na zwycięstwo.

Jure Zdovc (trener Słowenii): Chciałbym pogratulować moim zawodnikom. Jestem bardzo szczęśliwy, ale jutro jest nowy dzień, a nasi kibice oczekują od nas zwycięstwa, a wiem, że jutro będzie ich jeszcze więcej niż dzisiaj. Będziemy się starali ich nie rozczarować. Nie mam wątpliwości, że Erazem Lorbek jest najlepszym zawodnikiem tych mistrzostw. Grając 40 minut na tak wysokim poziomie, niewiarygodne jest to, że znajdował świetne rozwiązania w ataku, ale również grał twardo w obronie. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować dobrą passę przez kolejne dwa dni.

Uros Slokar (Słowenia): Tym zwycięstwem ostatecznie przypieczętowaliśmy progres w stosunku do poprzednich mistrzostw. Mieliśmy silną presję, by dziś wygrać. Wygraliśmy, bo realizowaliśmy nasz plan i graliśmy dobrą defensywę. To pozwoliło nam awansować do półfinału, ale mam również nadzieję, że pozwoli awansować do finału. Jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz, więc będziemy się starali jutro wygrać.