Heat bez szans. Celtics wyrównali serię!

Miami Heat podczas wyprawy do Bostonu odzyskali przewagę własnego parkietu, ale ich prowadzenie w serii to już przeszłość.

Patryk Pankowiak
Jaylen Brown Getty Images / Winslow Townson / Na zdjęciu: Jaylen Brown
Boston Celtics w poniedziałek nie dali rywalom z Florydy żadnych szans. Gospodarze zaczęli od prowadzenia 26:4, do przerwy było 57:33, a ostateczny wynik meczu, to 102:82. Podopieczni Ime Udoka wyrównali finał Konferencji Wschodniej, jest 2-2.

Świetny był Jayson Tatum, który w 34 minuty zdobył 31 punktów, miał też osiem zbiórek i pięć asyst. Gwiazdor Bostończyków trafił 8 na 16 oddanych rzutów z pola oraz 14 na 16 wolnych.

Oprócz Tatuma, jeszcze czterech zawodników Celtics przekroczyło barierę dziesięciu zdobytych punktów. Al Horford zebrał 13 piłek.

- Oczywiście, wiedzieliśmy jak ważne było to spotkanie - mówił w rozmowie z mediami Tatum, którego drużyna po raz piąty w tych play-offach zareagowała na porażkę, wygrywając następny mecz.

Celtics rozbili Heat pomimo faktu, że trafili tylko 8 na 34 oddane rzuty za trzy. Zebrali za to aż 60 piłek. - Każdy chciał dać z siebie wszystko - zaznaczał Robert Williams, autor dwunastu "oczek" i dziewięciu zbiórek.

Dla drużyny z Florydy 23 punkty wywalczył Victor Oladipo. Lider Heat, Jimmy Butler w 27 minut zapisał przy swoim nazwisku zaledwie sześć "oczek", Kyle Lowry trafił w całym meczu tylko jeden rzut, a Max Strus nie zdobył nawet punktu. Tyler Herro pauzował przez uraz.

Piąty mecz serii odbędzie się w Miami, początek w nocy ze środy na czwartku czasu polskiego o godz. 2:30.