Memoriał J. Ponickiego: wyniki 2. dnia

PBG Basket Poznań odniósł drugie zwycięstwo w rozgrywanym przed własną publicznością memoriale imienia Jacka Ponickiego. Pierwszą wygraną zanotowali natomiast koszykarze Polpharmy Starogard Gdański, którzy uporali się z Anwilem Włocławek.

Jarosław Galewski

Kapitalna dyspozycja Tony Weedena sprawiła, że Polpharma Starogard Gdański pokonała Anwil Włocławek w drugim dniu memoriału Jacka Ponickiego. Amerykanin trafiał jak natchniony i był nie do zatrzymania dla obrony rywali. Włocławianie próbowali odrabiać straty z pierwszej połowy i byli bardzo blisko wyrównania. Wtedy jednak przypominali o sobie strzelcy ekipy ze Starogardu Gdańskiego. Weedena bardzo skutecznie wspomagał między innymi Łukasz Majewski. Polpharma grała zdecydowanie bardziej poukładaną koszykówkę w przeciwieństwie do swoich przeciwników, którzy popełniali wiele strat i często mieli problemy z konstruowaniem akcji.

Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 72:77 (13:15, 12:23, 25:23, 22:16)

Drugie zwycięstwo w poznańskim turnieju odnieśli koszykarze PBG Basketu Poznań. Tym razem drużyna prowadzona przez Eugeniusza Kijewskiego ograła BK Prostejov 96:87. Początek spotkania należał do Czechów, którzy wygrali pierwszą kwartę różnicą trzech punktów. W dalszych fragmentach spotkania coraz bardziej uwidaczniała się jednak przewaga ekipy ze stolicy Wielkopolski. Świetne spotkanie rozgrywał A.J. Graves, który bardzo żywiołowo prowadził grę swojej drużyny. Amerykanin miał wprawdzie kilka strat, ale i tak spisał się znacznie lepiej od Urosa Duvnjaka, który pojawił się na boisku w pierwszej piątce, ale niczym szczególnym nie zachwycił. Czesi próbowali odrabiać straty, ale to PBG Basket Poznań miał więcej atutów w postaci wspomnianego wcześniej Gravesa i urastającego powoli do miana lidera zespołu Cirica.

PBG Basket Poznań - BK Prostejov 96:87 (21:24, 30:18, 19:21, 26:24)