Istotne przełamanie Polaków. Co na to Milicić? Znów zaskoczył

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Andrzej Romański / Energa Basket Liga / Na zdjęciu: Igor Milicić
Materiały prasowe / Andrzej Romański / Energa Basket Liga / Na zdjęciu: Igor Milicić
zdjęcie autora artykułu

Polacy w końcu mogli cieszyć się ze zwycięstwa, ale trener tonuje nastroje. - Robimy dalej swoją pracę i przygotowujemy się na najważniejsze mecze - przyznał Igor Milicić, który dodał, że triumf nad Turkami... się nie liczy.

W tym artykule dowiesz się o:

Po trzech kolejnych porażkach koszykarze reprezentacji Polski zdołali się przełamać i po szalonej końcówce meczu w Atenach pokonali Turków 87:86.

- Nie liczy się zwycięstwo. Jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy, ale nie liczy się zwycięstwo - zaskoczył po meczu trener Igor Milicić w pomeczowej wypowiedzi przesłanej do dziennikarzy.

Co zatem dla trenera Biało-Czerwonych miało znaczenie? W końcu nie co dzień nasza kadra może cieszyć się z sukcesu przeciwko tak mocnej drużynie. Zresztą kilka dni temu Turcy ograli nas w Stambule 94:78.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisistka rozczuliła fanów. Pokazała wyjątkowy trening

- Liczy się to, że trzeci kolejny mecz gramy coraz lepiej. Cieszy to, że nasze zagrywki są egzekwowane i dobrze wyglądamy w obronie - ocenił Milicić.

- To trzeci mecz, gdzie ta obrona wygląda naprawdę coraz lepiej naprawdę. Nie popadamy w panikę przegrywając, ani teraz wygrywając z mocnym rywalem. W Turcji też, może gdyby nie było takiego sędziowania, spotkanie byłoby bardziej wyrównane - dodał.

Milicić widzi pozytywy i wierzy w proces. - W każdym meczu mamy małe rzeczy do poprawy. Przeciwko Turkom np. było zdecydowanie mniej strat - zakończył.

Już w piątek Polacy zagrają ostatni mecz podczas turnieju w Atenach. Rywalem Biało-Czerwonych będą Gruzini.

Zobacz także: Zaskakujący transfer na koniec. Trener wszystko tłumaczy Ogłosili kolejny transfer. To zawodnik z przeszłością w PLK

Źródło artykułu: