To nie może zdarzyć się na EuroBaskecie. Jasny przekaz trenera reprezentacji Polski

Polacy odnieśli pierwsze zwycięstwo w prekwalifikacjach do EuroBasketu 2025. Był to niejako ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy. Trener Igor Milicić wskazał kluczowe rzeczy.

Krzysztof Kaczmarczyk
Igor Milicić WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Igor Milicić
Biało-Czerwoni nie pozostawili Austriakom złudzeń, wygrali bardzo pewnie, bo różnicą aż 36 punktów (91:55). Igor Milicić cieszył się nie tylko z sukcesu, ale i faktu, że obyło się bez urazów.

Spotkanie, pomimo takiego wyniku, dało też szkoleniowcowi reprezentacji Polski do myślenia i pokazało, jak jego podopieczni nie mogą grać. Nawet z takim rywalem.

- Na pewno wniosek jest taki, że nie może być rozluźnienia. W jednym momencie się rozluźniliśmy, nie kontrolowaliśmy wydarzeń na boisku i od razu wynik poszedł w dół - przyznał w rozmowie z TVP Sport.

Mowa o końcówce drugiej kwarty, gdzie mnożyły się błędy naszych zawodników, a Austriacy zdobyli kilka łatwych punktów i mocno zmniejszyli straty. - Takie rzeczy nie mogą się zdarzyć na EuroBaskecie - powiedział wprost szkoleniowiec.

Podczas przerwy w szatni było więc gorąco. - Zaczyna się to od naszych rozgrywających, którzy nie kontrolowali wydarzeń na boisku, ale centrzy też im nie pomagali, żeby rozłożyć tą presję rywali - wyjaśnił Milicić.

W ostatnim meczu przed EuroBasketem 2022 dużo minut dostali zmiennicy. Było jednak widać dużą różnicę w jakości gry, gdy na parkiecie brakowało Mateusza Ponitki, A.J. Slaughtera czy Michała Sokołowskiego.

Milicić mocno w nich wierzy. Zdaje sobie sprawę, jak bardzo będą potrzebni na mistrzostwach Europy. - Zawodnicy, którzy wchodzą w drugiej fali, potrzebujemy ich. Oni wiedzą, że są najważniejszymi postaciami w tej drużynie, bo dają coś ekstra - przyznał.