Jak z NBA! Komentator aż krzyknął po akcji Polaków (WIDEO)

Pierwsza połowa przedostatniego meczu Polaków w grupie D tegorocznej edycji EuroBasketu z Holendrami nie poszła po ich myśli. Na uznanie zasługuje jednak jedna z akcji naszych reprezentantów w drugiej kwarcie. Wyglądało to kapitalnie!

Mateusz Byczkowski
Akcja AJ Slaughtera i Aleksandra Balcerowskiego Twitter / Akcja A.J. Slaughtera i Aleksandra Balcerowskiego
Reprezentacja Polski świetnie, bo od zwycięstwa z Czechami 99:84 rozpoczęła EuroBasket 2022. W sobotę nadeszła sromotna porażka z Finlandią trzydziestoma punktami i odpowiedź dwa dni później w meczu przeciwko Izraelowi (85:76).

We wtorek podopiecznych Igora Milicicia czekało spotkanie o awans do 1/8 finału turnieju. Przeciwnik zajmujący 47. miejsce w rankingu FIBA, ale niełatwy - Holandia. Wyżej notowani Biało-Czerwoni nie poradzili sobie jednak w pierwszej połowie.

Przegrali ją bowiem dziewięcioma "oczkami". Uśmiech na twarzy wywołała jednak akcja z drugiej kwarty w wykonaniu A.J. Slaughtera i Aleksandra Balcerowskiego. Wszystko zaczęło się od przejęcia piłki przez naszego rozgrywającego.

Slaughter przed sobą miał tylko pusty kosz, ale zadecydował, że akcję w spektakularnym stylu zakończy Balcerowski, który odbitą od tablicy piłkę złapał w locie i wpakował do kosza. Komentator aż krzyknął z wrażenia po zagraniu reprezentantów Polski.

"Czy to mecz gwiazd?" - czytamy w opisie krótkiego filmiku z udziałem dwóch zawodników drużyny Igora Milicicia opublikowanym na twitterowym profilu EuroBasketu.

EuroBasket. Ogromna stawka meczu Polaków. Holendrzy jeszcze nie wygrali, ale...