Wyrzuceni z ME. Holendrzy piszą o meczu z Polską

We wtorek reprezentacja Polski, w swoim przedostatnim meczu grupy D, pokonała Holandię 75:69. "Oranje" mieli pierwsze zwycięstwo w EuroBaskecie 2022 na wyciągnięcie ręki, o czym wspominają tamtejsze media. "Ponownie oddali prowadzenie" - czytamy.

Mateusz Byczkowski
reprezentacja Polski w koszykówce PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w koszykówce
Spotkanie reprezentacji Polski z Holandią należało do gatunku niewątpliwie tych najtrudniejszych. Drużyna Igora Milicicia pokazała charakter, bo przegrywając po pierwszej połowie dziewięcioma punktami, zdołała dogonić rywala.

Pogoń zaczęła się w trzeciej kwarcie, a na kilka minut przed końcem starcia Biało-Czerwoni objęli prowadzenie, które utrzymali. Holenderskie media wspominają o zakończonej już przygodzie z tegoroczną edycją EuroBasketu w wykonaniu "Oranje".

"Koszykarze ponownie przegrywają i przegapiają fazę pucharową mistrzostw Europy" - pisze "De Telegraaf". Dziennik przypomniał też o poprzednich spotkaniach, a szczególnie tym z Izraelem, które rozegrano w sobotę (3 września).

Holendrzy podobnie jak z Polską wygrywali wtedy do przerwy, ale w drugiej połowie stracili kontrolę nad meczem.

Słabą ostatnią część przeciwko Biało-Czerwonym w wykonaniu "Oranje" podsumowali też dziennikarze portalu nos.nl. "W ostatniej fazie załamała się gra z Polską, w wyniku czego przegraliśmy także swój czwarty mecz: 69-75" - czytamy.

Tamtejsze media wspomniały też o błędach Holendrów, które okazały się być kluczowe w decydujących minutach. "Polacy wyszli na kolejne prowadzenie, które systematycznie powiększali" - dodał serwis nos.nl.

Ostatnie spotkanie w grupie D reprezentacja Polski rozegra w czwartek (8 września) przeciwko Serbii. Początek o godz. 21:00.

Jak z NBA! Komentator aż krzyknął po akcji Polaków (WIDEO)