Bez "trójek" też można. Legia nie zdołała zdjąć klątwy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Marcin Bodziachowski / Devyn Marble
Materiały prasowe / Marcin Bodziachowski / Devyn Marble

Mistrz Polski lepszy od wicemistrza. Koszykarze Śląska Wrocław potwierdzili, że doskonale czują się w stolicy. Gdy sytuacja tego potrzebowała, Jeremiah Martin przejął spotkanie i poprowadził swój zespół do wygranej nad Legią Warszawa 76:63.

Hit Energa Basket Ligi dla Śląska Wrocław, który wygrał swój szósty z rzędu mecz ligowy w Warszawie.

Podopieczni Andreja Urlepa wydawało się kontrolują spotkanie od samego początku. Legia od pierwszej minuty musiała gonić, ale w końcu dopadła Śląsk.

Kapitalny fragment Devyna Marble'a w czwartej kwarcie sprawił, że po jego "trójce" gospodarze objęli pierwsze prowadzenie w meczu - 63:62 na pięć i pół minuty do końca.

Okazało się jednak, że to były... ostatnie punkty Legii w tym spotkaniu! Potem na parkiecie szalał Jeremiah Martin, który zdobył dziewięć punktów z rzędu.

Legia długo goniła, bo musiała odrabiać 12 punktów straty (34:46) i zabrakło jej wykończenia. Śląsk bowiem nie spanikował gdy stracił przewagę i prowadzenie, a mecz zakończył szaloną serią 14:0.

Wracając do Martina, to jego linijka z tego pojedynku wyglądała następująco: 24 punkty, dziewięciu zbiórek, cztery asysty i trzy przechwyty. Wykorzystał 9 z 14 rzutów z gry nie podejmując żadnej próby na dystansie, co jednak nie jest żadną niespodzianką, bo to nie jest jego mocna strona.

Śląsk jednak sam w sobie niezbyt często korzystał z tej broni. Na Torwarze wrocławianie za trzy punkty oddali tylko 16 rzutów, a wykorzystali zaledwie cztery z nich...

Wojciech Kamiński, trener Legii, ma nad czym myśleć, a czasu mało. Już w poniedziałek 3 października jego zespół zadebiutuje w Basketball Champions League domowym meczem z Hapoel UNET Holon.

3/13 Ray'a McCalluma, 3/10 Travisa Lesliego czy Geoffrey Groselle zupełnie nie taki, jak kibice pamiętają go z czasów gry w Enea Zastalu BC. Ze Śląskiem Legia miała 33 procent skuteczności rzutów z gry i 16 strat.

Legia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław 63:76 (11:16, 19:19, 17:21, 16:20)

Legia: Devyn Marble 19, Ray McCallum 10, Geoffrey Groselle 9, Janis Berzins 7, Travis Leslie 6, Dariusz Wyka 4, Grzegorz Kamiński 3, Łukasz Koszarek 3, Grzegorz Kulka 2.

Śląsk: Jeremiah Martin 24, Jakub Nizioł 10, Conor Morgan 9, Artsiom Parakhouski 9, Daniel Gołębiowski 8, Aleksander Dziewa 6, Łukasz Kolenda 6, Aleksander Wiśniewski 2, Ivan Ramljak 2.

Czy WKS Śląsk Wrocław obroni tytuł mistrza Polski?