Co za trafienie w PLK! Takim rzutem dał sygnał do ataku [WIDEO]

Do sporej niespodzianki doszło w Lublinie, gdzie niepokonana dotychczas BM Stal Ostrów Wielkopolski przegrała z Polskim Cukrem Startem. Nic jednak dziwnego, jeżeli gospodarze trafiali takie rzuty, jak ten Mateusza Dziemby.

Krzysztof Kaczmarczyk
Mateusz Dziemba Twitter / oficjalny profil Energa Basket Ligi / Mateusz Dziemba
Koszykarze Startu od początku musieli gonić wynik w meczu ze Stalą. Już w pierwszej kwarcie tracili do gości nawet 11 punktów, ale ruszyli w pogoń i dopięli swego.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Duża niespodzianka! Stal nie jest już niepokonana w PLK

Na koniec pierwszej kwarty sygnał do ataku wielkim trafieniem dał kapitan zespołu Mateusz Dziemba. Ten trafił z okolicy 10 metra równo z syreną kończącą tą część meczu!

Po czterech kolejkach Dziemba miał 0/6 zza łuku. - Potrzebuję jednego trafienia na przełamanie - mówił nam przed meczem ze Stalą.

I przełamanie przyszło właśnie w tym momencie, w tym szalonym rzucie. Od tej chwili Start rozpoczął odrabianie strat i finalnie pokonał Stal - która do tej pory w Energa Basket Lidze była niepokonana (bilans 4:0) - pewnie, bo 90:71.