To mógł być powrót sezonu! Martin uratował mistrzów Polski

Jeremiah Martin bohaterem Śląska Wrocław! Lider mistrzów Polski nie zawiódł w kluczowych momentach wziął akcje na siebie i poprowadził zespół do wygranej w Słupsku nad Grupą Sierleccy Czarnymi 77:75.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jeremiah Martin Materiały prasowe / Andrzej Romański / Energa Basket Liga / Na zdjęciu: Jeremiah Martin
Czarni długo zbierali się w tym meczu, żeby w końcu powalczyć o wygraną. jeszcze siedem minut przed końcem przegrywali różnicą 15 punktów (55:70), żeby potem... objąć prowadzenie!

Mistrzowie wydawało się mieli mecz pod kontrolą, ale zryw podopiecznych Mantasa Cesnauskisa doprowadził do horroru.

Pięć minut gry słupszczanie wygrali 18:2 i po skutecznym rzucie wolnym Mikołaja Witlińskiego wyszli na prowadzenie po raz pierwszy od trzeciej minuty. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wziął lider Śląska.

Jeremiah Martin (23 punkty, osiem zbiórek, pięć asyst i trzy przechwyty) najpierw skutecznie wykończył akcję, a potem nie pomylił się na linii rzutów wolnych. Szansę na doprowadzenie do dogrywki miał Witliński, ale jej nie wykorzystał - Śląsk tym samym odniósł piąte kolejne zwycięstwo w sezonie.

Do Gryfii powróciły zatem wielkie emocje z półfinałów Energa Basket Ligi z poprzedniego sezonu. To właśnie w Słupsku Śląsk wygrał piąty mecz serii, awansował do finału, a potem świętował pamiętną osiemnastkę.

Fani Czarnych mogli też przypomnieć sobie inne wydarzenia z poprzedniego sezonu, kiedy to słupszczanie byli w stanie odrabiać nawet ponad 20-sto punktowe straty i wyciągać mecze w niesamowitych okolicznościach.Tym razem jednak happy-endu nie było.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - WKS Śląsk Wrocław 75:77 (17:27, 13:18, 17:12, 28:20)

Czarni: Shavon Coleman 15, Diante Watkins 12, Mikołaj Witliński 10 (11 zb), Diante Watkins 12, Zack Bryant 10, Michał Chyliński 9, Paweł Leończyk 8, De'Quon Lake 6, Jakub Musiał 3, David DiLeo 2, Bartosz Jankowski 0.

Śląsk: Jeremiah Martin 23, Aleksander Dziewa 13, Łukasz Kolenda 11, Daniel Gołębiowski 11, Conor Morgan 10, Jakub Nizioł 5, Artsiom Parakhouski 4, Mikołaj Adamczka 0.