LeBron James przegrał z Cleveland Cavaliers. To dopiero druga taka sytuacja w historii

Przed tym meczem bilans LeBrona Jamesa w starciach z Cleveland Cavaliers, z którymi w 2016 roku zdobył mistrzostwo NBA, wynosił 17-1.

Patryk Pankowiak
Na zdjęciu od lewej: Caris LeVert i LeBron James Getty Images / Ronald Martinez / Na zdjęciu od lewej: Caris LeVert i LeBron James
Teraz James poniósł drugą porażkę. Wcześniejsza miała miejsce w marcu 2011 roku, kiedy skrzydłowy reprezentował jeszcze barwy Miami Heat. Cleveland Cavaliers potwierdzili w niedzielę, że są czołowym zespołem NBA, pokonując Los Angeles Lakers 114:100.

- Zawsze masz szacunek do wielkości. Kiedy tak wspaniały zawodnik jest na parkiecie, musisz wznieść się na wyżyny, żeby wygrać. Staraliśmy się robić wszystko, co mogliśmy - mówił o Jamesie w rozmowie z mediami Donovan Mitchell.

Dla "Kawalerzystów", to już ósmy triumf z rzędu. Są obok Milwaukee Bucks (9-0) na szczycie Konferencji Wschodniej. Wspomniany Mitchell zdobył 33 punkty (12/13 za 1), a 24 "oczka" do dorobku drużyny z Ohio dodał Darius Garland.

Lakers zawodzą. Doznali siódmej porażki w sezonie i z zaledwie dwoma zwycięstwami, plasują się na samym dole Konferencji Zachodniej. Jeśli chodzi o niedzielny mecz, zawodnicy Darvina Hama trafili zaledwie 8 na 27 oddanych rzutów za trzy, popełnili ponadto 16 strat.

LeBron James w 34 minuty zdobył 27 punktów, a Anthony Davis (19 punktów, 12 zbiórek) i Russell Westbrook (19 punktów, 10 asyst) skompletowali po double-double, ale to wszystko na niewiele się zdało. Kluczowy dla losów meczu okazał się zryw 17-0, który Cavaliers zaliczyli na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. Od stanu 80:77, zrobiło się 80:93.

Fred VanVleet wrócił do składu Toronto Raptors po problemach zdrowotnych i od razu spisał się kapitalnie, zdobywając najlepsze w sezonie 30 punktów, do których dodał 11 asyst. Toronto Raptors, nawet bez kontuzjowanego Pascala Siakam, pokonali Chicago Bulls 113:104 i odnieśli szósty sukces w sezonie.

Paul George robił, co mógł, w 38 minut rzucił 34 punkty (5/14 za trzy), miał też osiem zbiórek i pięć strat, ale jego Los Angeles Clippers nie dali rady pokonać zaskakująco dobrze spisujących się Utah Jazz. Goście z Salt Lake City pokonali Clippers 110:102, a bilans Jazz, to już 8-3. J zaaplikował rywalom 23 "oczka", a Collin Sexton miał 22 punkty.