Polscy koszykarze za granicą

Polscy koszykarze poza granicami naszego kraju, czyli początek rywalizacji w słabszych rozgrywkach europejskich. Zwycięstwo drużyny Hyżego i Skibniewskiego w Czechach, triumf "polskiej" drużyny w lidze słowackiej oraz double-double Tomasza Wojnowskiego.

Jacek Konsek

WŁOCHY

Jakub Wojciechowski (UCC Casalpusterlengo, 2 liga) - 17 minut, 4 punkty, 4 zbiórki, blok i asysta. Jego zespół w inauguracyjnej kolejce pokonał na własnym parkiecie Scafati Basket 82:79 i z bilansem 1-0 plasuje się na 6. miejscu.

CZECHY

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - 13 minut, 2 punkty, 2 przechwyty, asysta i faul. Jego drużyna wygrała na wyjeździe z Miltra Novy Jicin 69:67 i z bilansem 1-0 zajmuje 5. miejsce.

Radosław Hyży (BK Prostejov) - 18 minut, 6 punktów, 4 zbiórki, 2 przechwyty, asysta, strata i 4 faule. Jego drużyna wygrała na wyjeździe z Miltra Novy Jicin 69:67 i z bilansem 1-0 zajmuje 5. miejsce.

SŁOWACJA

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - środa: 26 minut, 14 punktów, 4 zbiórki, asysta i 5 fauli. Jego drużyna przegrała na wyjeździe z BK SPU Nitra 72:87. Sobota: 26 minut, 18 punktów, 5 zbiórek, 4 przechwyty, 3 asysty i 4 faule. Zespół prowadzony przez Jerzego Chudeusza zwyciężył we własnej hali BK Svit 85:59. "Polska" drużyna z bilansem 1-1 zajmuje 8. miejsce.

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - środa: 34 minuty, 13 punktów, 2 zbiórki i 2 faule. Jego drużyna przegrała na wyjeździe z BK SPU Nitra 72:87. Sobota: 22 minuty, 17 punktów, 4 zbiórki, przechwyt, asysta i 3 faule. Zespół prowadzony przez Jerzego Chudeusza zwyciężył we własnej hali BK Svit 85:59. "Polska" drużyna z bilansem 1-1 zajmuje 8. miejsce.

NORWEGIA

Michał Sterenga (Asker Aliens) - piątek: 12 minut, 2 zbiórki, asysta i 3 faule. Jego zespół wygrał u siebie z Froya Basket 87:62. Sobota: 14 minut, 2 zbiórki, przechwyt i faul. Asker pokonał u siebie Gimle Basket 82:60. Niedziela: 8 minut, zbiórka, asysta, przechwyt i strata. Drużyna Polaka pokonała na wyjeździe Tromso Storm 97:82. Team Sterengi z bilansem 3-0 zajmuje 2. miejsce.

LUKSEMBURG

Tomasz Wojnowski (Musel Pikes) - 28 minut, 20 punktów, 11 zbiórek, asysta, przechwyt, 3 straty i faul. Jego zespół pokonał na wyjeździe BBC Nitia 86:56 i z bilansem 1-0 zajmuje 2. lokatę.