Kosztowne cztery minuty Twardych Pierników

Trzeci triumf z rzędu Kinga Szczecin stał się faktem. Podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego nie dali przełamać się Twardym Piernikom i wygrali w Toruniu 81:73.

Krzysztof Kaczmarczyk
Wojciech Tomaszewski (z lewej) i Bryce Brown (z prawej) PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Wojciech Tomaszewski (z lewej) i Bryce Brown (z prawej)
Czy Twarde Pierniki to na chwilę obecną największe rozczarowanie sezonu 2022/2023 w Energa Basket Lidze? W czwartek miało być przełamanie, tymczasem ekipa Milosa Mitrovicia przegrała po raz ósmy w rozgrywkach.

Trzeba przyznać, że w starciu z Kingiem gospodarze długo byli w grze, ale w kluczowych momentach to rywale byli dokładniejsi i - co najważniejsze - skuteczniejsi.

18 punktów (9/12 z gry) i sześć zbiórek miał Phil Fayne. 11 "oczek", osiem zbiórek i sześć asyst dołożył Andrzej Mazurczak.

Jeszcze osiem minut przed końcem Twarde Pierniki prowadziły 63:60 po "trójce" Kacpra Gordona, ale potem zanotowały kluczowy przestój. Kolejne cztery minuty King wygrał bowiem 12:0. Z każdą akcją nakręcał się Filip Matczak (9 punktów w czwartej kwarcie) i "Wilki Morskie" wyrwały triumf.

King po tym sukcesie ma bilans 6:3 i na stałe zadomowił się w górnej części ligowej tabeli. Twarde Pierniki z dziewięciu meczów wygrały jeden i wspólnie z bydgoską Astorią ugrzęzły na mieliźnie.

Ze szczecinianami nie pomógł im nawet Vasa Pusica, którego występ stał pod znakiem zapytania z powodu urazu stawu skokowego. Ten jednak zaliczył wejście smoka, już do przerwy miał 15 "oczek". Wszystko jednak na nic...

Twarde Pierniki Toruń - King Szczecin 73:81 (14:14, 24:26, 19:18, 16:23)

Twarde Pierniki: Vasa Pusica 20, Joey Brunk 12, Sterling Gibbs 11, Kacper Gordon 8, Bartosz Diduszko 8, Stefan Kenić 7, Aaron Cel 7, Wojciech Tomaszewski 0.

King: Phil Fayne 18, Filip Matczak 17, Zac Cuthbertson 11, Andrzej Mazurczak 11, Kacper Borowski 9, Tony Meier 6, James Eads 5, Bryce Brown 2, Maciej Żmudzki 2, Konrad Szymański 0.