Grupa Sierleccy Czarni rosną. 2-0 w Trójmieście!

Nie leży ekipa Grupa Sierleccy Czarni Słupsk trójmiejskim zespołom. To, co nie udało się Treflowi Sopot, nie wyszło także Suzuki Arce Gdynia.

Patryk Pankowiak
Jakub Schenk (z piłką) PAP / Jan Dzban / Na zdjęciu: Jakub Schenk (z piłką)
Nie licząc wpadki z Tauron GTK Gliwice pod koniec 2022 roku (49:60), Grupa Sierleccy Czarni są ostatnio świetnie dysponowani. Drużyna ze Słupska na pięć ostatnich meczów, wygrała cztery, notując w czwartek ósmy sukces w tym sezonie.

Czarni w przeciągu tygodnia rozegrali dwa mecze w Trójmieście i zanotowali dwa zwycięstwa. Drużyna Mantasa Cesnauskisa najpierw szóstego stycznia pokonała w Sopocie Trefl 77:71, a teraz dwunastego dnia pierwszego miesiąca 2023 roku okazała się także lepsza od Suzuki Arki Gdynia

Ważne rzeczy działy się w drugiej kwarcie, którą Czarni wygrali 26:15, przejmując kontrolę nad czwartkowym meczem. Goście kontynuowali dobrą grę i dominowali w drugiej połowie.

Dowodem tego niech będzie fakt, że w już w trzeciej kwarcie mieli blisko 20 punktów zaliczki nad Arką. Ostatecznie Czarni nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń i triumfowali w Gdyni 88:68.

Goście zaczęli od 1 na 7 za trzy, ale finalnie trafili aż 14 na 30 takich prób, uzyskując w tym elemencie 46-proc. skuteczności. Świetnie dysponowany był Billy Ivey Iii, który sam rzucił 22 punkty, wykorzystując wszystkie pięć oddanych rzutów zza łuku.

Kapitan Czarnych, Mikołaj Witliński dodał 14 punkty i sześć zbiórek, a Jakub Schenk miał 11 "oczek" oraz dziewięć asyst. Bardzo solidnie wypadł również Jakub Musiał, autor 12 punktów, pięciu zbiórek i pięciu asyst.

Jeśli chodzi o Arkę, trudno o pochwały. Liderzy znów zawiedli. D.J. Fenner wywalczył tylko sześć punktów, fatalnie rzucał (2/12 z pola). James Florence uzbierał 17 "oczek", ale również nie zachwycił celnością (5/14 z pola, 2/7 za trzy, 5/6 za 1). Gospodarze uzyskali tylko 36-proc. skuteczności w rzutach z gry (22/60) i na nic zdał się im niezły występ Bartłomieja Wołoszyna (16 punktów).

Arka po spektakularnym zwycięstwie nad Anwilem Włocławek (93:79), dwa razy rozczarowała. Gdynianie w sześciu ostatnich meczach legitymują się bilansem 1-5.

Wynik:

Suzuki Arka Gdynia - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 68:88 (21:18, 15:26, 19:23, 13:21)

Suzuki Arka Gdynia: James Florence 17, Bartłomiej Wołoszyn 16, Adam Hrycaniuk 9, Adrian Bogucki 9, Novak Musić 8, D.J. Fenner 6, Trey Wade 3, Wiktor Sewioł 0, Jordan Harris 0, Aleksy Janiec 0.

Grupa Sierleccy Czarni: Billy Ivey III 12, Mikołaj Witliński 14, David Dileo 11, Jakub Schenk 11, Savon Coleman 8, De'quon Lake 7, Paweł Leończyk 3, Michał Chyliński 0, Bartosz Jankowski 0.